• Предмет: ОБЖ
  • Автор: Suymiiii
  • Вопрос задан 11 дней назад

Повідомлення на тему: Види техногенних аварій, які виникли внаслідок воєнних дій.​

Ответы

Ответ дал: liliaworkk
0
У результаті воєнних дій, виникає широкий спектр техногенних аварій, які можуть спричинити значні наслідки для навколишнього середовища та населення. Деякі з основних типів техногенних аварій, які виникають у воєнний період, включають:

1. Пожежі і вибухи: Воєнні дії часто призводять до виникнення пожеж і вибухів у важливих інфраструктурних об'єктах, таких як виробничі підприємства, склади боєприпасів, та інші об'єкти зберігання матеріалів чутливих до вогню.

2. Забруднення води: Воєнні дії можуть спричинити забруднення водних джерел токсичними речовинами, нафтопродуктами та іншими небезпечними речовинами. Це може міцно вплинути на джерела питної води та екосистеми річок і озер.

3. Руйнування інфраструктури: Руйнування будівель, доріг, мостів, залізничних шляхів та інших інфраструктурних об'єктів також є типовим наслідком воєнних дій. Це впливає на функціонування суспільних служб, економіку та повсякденне життя населення.

4. Викиди хімічних речовин: Воєнні конфлікти можуть призвести до викиду хімічних речовин, які можуть бути використані як зброя. Це може призвести до серйозного отруєння та здоров'я населення, а також до негативного впливу на навколишнє середовище.

5. Радіаційні аварії: Випадкові радіаційні аварії можуть статися під час воєнних дій внаслідок підліткових обстрілів або наслідків ядерних вибухів. Це може вплинути на здоров'я та безпеку населення протягом тривалого часу.

Це лише кілька прикладів видів техногенних аварій, які можуть виникати внаслідок воєнних дій. Вони всі створюють серйозні загрози для життя та здоров'я людей, а також для навколишнього середовища.
Ответ дал: sofia25636
0

Ответ:

Повідомлення на тему: Види техногенних аварій, які виникли внаслідок воєнних дій.

Объяснение:

Види техногенних аварій, які виникли внаслідок воєнних дій. Дії під час хімічної та радіаційної небезпеки. Як поводитись на окупованій території.

Техногенна катастрофа — катастрофа з тяжкими наслідками для навколишнього середовища і людини, викликана частковим або повним виходом з ладу або руйнуванням технічних засобів.

Причини техногенних катастрофприродні чинники: непогода, аномальна температура, землетруси, повені, пожежі тощо;антропогенні чинники: помилки проектування, порушення правил обслуговування та експлуатації транспортних засобів та об'єктів техногенних виробництв, терористичні акти.

ВИДИ АВАРІЙаварії з витоком сильнодіючих отруйних речовин (амоніаку (аміаку), хлору, сульфатної та нітратної кислот, карбон (ІІ) оксиду, сірчаного газу та інших речовин); Аварії з витоком сильнодіючих отруйних речовин і зараженням навколишнього середовища виникають на підприємствах - хімічної, - нафтопереробної, - целюлозно-паперової і - харчової промисловості, - водопровідних і очисних спорудах, а також при - транспортуванні сильнодіючих отруйних речовин. До найголовніших джерел хімічних аварій та катастроф можна віднести: - викиди та витоки небезпечних хімічних речовин; - загорання різних матеріалів, обладнання, будівельних конструкцій, яке супроводжується забрудненням навколишнього середовища; - аварії на транспорті при перевезенні небезпечних хімічних речовин, вибухових та пожежонебезпечних вантажів.

ВИДИ АВАРІЙаварії з викидом радіоактивних речовин в навколишнє середовище (найнебезпечнішими за наслідками є аварії на атомних електростанціях (АЕС) із викидом в атмосферу радіоактивних речовин, внаслідок яких має місце довгострокове радіоактивне забруднення місцевості на величезних площах.)

ВИДИ АВАРІЙПожежа - неконтрольоване горіння поза спеціальним осередком, що завдає моральні й матеріальні збитки, а іноді призводить до загибелі людей. Причини виникнення пожеж: - недотримання правил пожежної безпеки; - необережне поводження з вогнем; - несправність електрообладнання; - аварії, катастрофи; - природні явища Вибухи Вибухи та їх наслідки - пожежі, виникають на об'єктах, які виробляються вибухонебезпечні та хімічні речовини. При горінні багатьох матеріалів утворюються високотоксичні речовини, від дії яких люди гинуть частіше, ніж від вогню. Раніше при пожежах виділявся переважно чадний газ. Але в останній десятиріччя горить багато речовин штучного походження: полістирол, поліуретан, вініл, нейлон, породон. Це призводить до виділення в повітря синильної, соляної й мурашиної кислот, метанолу, формальдегіду та інших високотоксичних речовин. Найбільш вибухо- та пожежонебезпечні суміші з повітрям утворюються при витоку газоподібних та зріджених вуглеводних продуктів метану, пропану, бутану, етилену, пропилену тощо.

Потенційно найнебезпечніші техногенні об’єкти. Основними такими техногенно небезпечними об’єктами, що в першу чергу руйнуються під час бойових дій або терористичних атак, є ядерні об’єкти, греблі гідроелектростанцій (ГЕС), хімічні підприємства, трубопроводи тощо.

Хімічні підприємства. На сьогоднішній день в Україні є 1276 хімічно небезпечних об’єктів. З них 136 об’єктів 1-го та 2-го ступенів хімічної небезпеки, найбільше з яких розташовано в Одеській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Дніпропетровській областях. На цих об’єктах зберігається або використовується понад 285 тис. тон сильнодіючих отруйних речовин.

Вас заинтересует