• Предмет: Право
  • Автор: nastyabondarenko0801
  • Вопрос задан 15 дней назад

Задача № 3. Адвокат, звітувавши до ЦНБПД про виконану роботу, вказав,
що склав позов, клопотання про витребування доказів та клопотання про
залучення свідків. Які з перелічених документів будуть оплачені адвокату
ЦНБПД ?
Задача № 4. До ЦНБПД звернувся громадянин О. з питанням визнання
договору купівлі-продажу автомобіля недійсним. Виявилося, що це сьоме
звернення в поточному році, а попередні шість ще невиконані. Чи має
громадянин О. право на безоплатну вторинну правову допомогу ?
Задача № 5. До ЦНБПД звернувся адвокат із заявою про припинення
надання БВПД громадянці К., вказавши причину, що після отримання доручення
пройшло два місяці, клієнтка не відповідає на дзвінки, та сама не з’являється до адвоката. Чи має право центр в такому випадку прийняти рішення про
припинення надання БВПД громадянці К.?
Задача № 6. Адвокат звітує до ЦНБПД, надаючи рішення суду першої
інстанції, хоча має намір звертатися зі скаргою до апеляційного суду. Чи має
адвокат право звітувати окремо за кожне провадження?

Ответы

Ответ дал: fctdgsygfdhngfxzgsac
0

Задача № 3

  • Відповідно до п. 2 Порядку оплати праці адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 206, оплата праці адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, здійснюється за фактично виконані адвокатські послуги.
  • До фактично виконаних адвокатських послуг належать, зокрема, складання позовної заяви, відповіді на відзив, клопотань, заяв, скарг, інших процесуальних документів, у тому числі клопотань про витребування доказів та клопотань про залучення свідків.

Отже, ЦНБПД оплатить адвокату складання всіх перелічених документів.

Задача № 4

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" право на безоплатну вторинну правову допомогу мають особи, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема, у зв'язку з:

  • відсутністю у них достатніх коштів для отримання правової допомоги;
  • віком, станом здоров'я, інвалідністю, обмеженими можливостями;
  • перебуванням у складних життєвих обставинах, спричинених стихійним лихом, катастрофою, аварією, пожежею, іншими надзвичайними ситуаціями, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією, безробіттям, малозабезпеченістю, відсутністю житла;
  • вихованням дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.

Виходячи з цього, громадянин О., який звернувся до ЦНБПД з питанням визнання договору купівлі-продажу автомобіля недійсним, має право на безоплатну вторинну правову допомогу, оскільки це його перше звернення в поточному році.

Задача № 5

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" центр має право припинити надання безоплатної вторинної правової допомоги у разі:

  • відмови особи від отримання безоплатної правової допомоги;
  • невиконання або неналежного виконання особою умов договору про надання безоплатної правової допомоги;
  • виявлення недостовірних відомостей, наданих особою під час звернення за безоплатною правовою допомогою;
  • закінчення строку дії договору про надання безоплатної правової допомоги.

У випадку, коли адвокат звернувся до ЦНБПД із заявою про припинення надання БВПД громадянці К., вказавши причину, що після отримання доручення пройшло два місяці, клієнтка не відповідає на дзвінки, та сама не з’являється до адвоката, центр має право прийняти рішення про припинення надання БВПД громадянці К., оскільки це є підставою для припинення надання БВПД відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

Задача № 6

Відповідно до п. 3 Порядку оплати праці адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 206, оплата праці адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, здійснюється за кожне провадження окремо.

Отже, адвокат має право звітувати окремо за кожне провадження, навіть якщо в рамках одного провадження він має намір звертатися зі скаргою до апеляційного суду.

Однак, у випадку, коли адвокат має намір звертатися зі скаргою до апеляційного суду, йому необхідно враховувати, що строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції становить 30 днів з дня його проголошення. Якщо адвокат не встигне подати апеляційну скаргу в зазначений строк, він не зможе отримати оплату праці за складання апеляційної скарги.

Вас заинтересует