• Предмет: География
  • Автор: id342390873
  • Вопрос задан 7 лет назад

Що виробляють з руд кольорових металив

Ответы

Ответ дал: YulyaZero
0
Титан завдяки поєднанню механічних і фізико-хімічних властивостей та високій корозійній стійкості використовується в різних галузях промисловості: авіакосмічній, хімічній, харчовій, у нафтовому машинобудуванні, чорній і кольоровій металургії, у виробництві пігментів для фарб, паперу, тощо.
За обсягами виробництва і використання алюміній стабільно займає друге місце після заліза. Він широко застосовується в автомобілебудуванні, авіаційній та космічній техніці, виробництві сплавів, у цивільному та індустріальному будівництві, для виготовлення тари, пакувальних матеріалів, у виробництві фарб, у фармацевтичній і хімічній галузях промисловості. Алюмінієва промисловість України представлена Миколаївським глиноземним заводом (МГЗ), Запорізьким алюмінієвим комбінатом (ЗАЛК). Основною сировиною для виробництва алюмінію є боксити з вмістом глинозему 48-60%. Україна не має такої високоякісної сировини і заводи працюють виключно на сировині, яка імпортується із Гвінеї, Австралії, Ямайки. На території України розвідане Високопільське родовище бокситів, яке враховане Державним балансом запасів та більш дрібні родовища бокситів – Південно-Нікопольське та Смілянське. Залізисті боксити родовищ низької якості, за своїми показниками при існуючій технології неконкурентноспроможні порівняно з імпортною сировиною. Родовище не розробляється.
Головними сферами використання нікелю є металургія (виробництво нержавіючої і легованої сталі), хімічна і аерокосмічна галузі, приладобудування, суднобудування, автомобіле- і авіабудування та інші галузі економіки. В Україні за результатами геологорозвідувальних робіт 1951–1959 рр. на Побужжі та в районі Середнього Придніпров’я відкрито і розвідано 10 комплексних родовищ нікелю та кобальту.
Основне застосування цинку – оцинкування поверхні сталевих і чавунних виробів з метою захисту поверхні від корозії; цинк входить до ряду сплавів (латуні, бронзи, мельхіору і ін.), використовується для виготовлення листів, стрічок, труб, автомобільних шин, білил, відливання типографських шрифтів та ін.

Свинець використовується в електротехніці при виробництві акумуляторів, входить до ряду сплавів, у хімічній промисловості для виготовлення апаратури, яка стійка до дії активних реагентів, для виготовлення фарб, кабелю, захисних екранів від радіоактивного випромінювання, у військовій справі.

Вас заинтересует