• Предмет: Биология
  • Автор: Alinka781
  • Вопрос задан 7 лет назад

Почему важно проветривать помещение класса? Учим про воздух.

Ответы

Ответ дал: duachuk333
0
Кожен добре знає, як важко тривалий час перебувати в задушливому приміщенні: від духоти починає боліти голова, з'являється млявість, розбитість, сонливість ... Багато хто пояснює це браком кисню. І помиляються. У повітрі погано вентильованого приміщення вміст кисню знижується настільки незначно, що це не може надати жодного негативного впливу на організм.

Винуватцем є цілий комплекс факторів, і, на думку багатьох вчених, в першу чергу вуглекислота. Досліди показують, що в непроветренной кімнаті, де знаходяться люди, вміст вуглекислоти перевищено більш ніж у 20 разів! У цьому немає нічого дивного - адже вуглекислота виділяється з повітрям, що видихається. Вуглекислота - потужний регулятор функції дихання і кровообігу.

Це, у свою чергу, може викликати відчуття тяжкості в голові і головний біль, стан дискомфорту, швидку стомлюваність. Крім неї, ми вдихаємо і так звані шкідливі домішки, наприклад, окис вуглецю, або чадний газ (СО). Протягом доби людина може виділяти в навколишнє його атмосферу до 10-15 мілілітрів СВ. А якщо в приміщенні багато людей, і воно тривало не провітрюється, вміст у повітрі чадного газу збільшується, і він може почати надавати токсичну дію на організм.

Потрапляючи через легені в кров, молекули окису вуглецю впроваджуються в еритроцити, витісняють кисень з його сполук з гемоглобіном, утворюючи карбоксигемоглобін. При цьому порушується транспорт кисню до тканин, що веде до розвитку кисневої недостатності - гіпоксії. Крім того, окис вуглецю порушує процес біологічного окислення в тканинах, викликаючи кисневе голодування в організмі, від чого страждають всі його системи і порушуються багато функцій.

У повітрі непроветренних приміщень містяться й інші шкідливі домішки: метан, аміак, альдегіди, кетони. Вони надходять в навколишній нас повітря з легенів при диханні (всього з повітрям, що видихається виділяється 149 речовин, а також з поверхні шкіри, з випаровуванням поту 271 речовина).

Альдегіди, наприклад, систематично вступаючи у взаємодію з білками тканин, можуть стати причиною патологічних змін внутрішніх органів, у першу чергу, органів дихання. Негативно позначаються вони на діяльність центральної нервової системи, а через це виникає підвищена стомлюваність, головний біль.

До несприятливих наслідків призводить і вдихання аміаку - хімічної сполуки азоту з воднем. У повітрі погано провітрюваного приміщення вміст цієї речовини, звичайно, не настільки значно, щоб викликати типову картину отруєння. Але біда в тому, що вплив аміаку на організм підсилюють інші шкідливі домішки в повітрі. І такий подвійний або потрійний удар виявляється вже досить вираженим: його наслідками можуть стати частішання подиху, підвищення артеріального тиску, подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, млявість, сонливість, зниження працездатності, головний біль.

Чималий шкоди організму завдає недолік в повітрі не вентильованих приміщень негативно заряджених іонів, а значить, і надлишок іонів позитивних. Зараз вже не потрібно доводити, що саме негативні іони, яких багато у свіжому повітрі, тонізують вегетативну нервову систему через периферичні рецептори, закладені в шкірі, в слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. В результаті підвищується життєвий тонус, з'являється бадьорість, гарний настрій.

Висновок із усього сказаного є очевидним: приміщення, в яких ми живемо, працюємо, відпочиваємо, треба ретельно і систематично провітрювати. Як можна частіше бувати на свіжому повітрі, за містом. В атмосфері присутні молекули озону, або трьохатомних кисню, які особливо активно стимулюють функцію центральної нервової системи і процеси біологічного окислення.



 




Ответ дал: krustikris
0
Правильное проветривание помещений является неотъемлемой частью создания благоприятного микроклимата дома и на работе. В наш урбанистический век человек проводит в помещениях около 95% своего времени. Вылазки на свежий воздух мы совершаем в основном, чтобы добраться из одного помещения в другое, за исключением может быть выходных, когда мы совершаем длительную прогулку на свежем воздухе, лучше всего за городом. Но и это делают не все и не всегда. Поэтому очень важно следить за чистотой и свежестью воздуха в жилых и рабочих помещениях. От воздуха, которым мы дышим зависит наше дыхание, самочувствие, работоспособность, качество сна и общее здоровье.
Вас заинтересует