Ответы
Ответ дал:
0
∠СОВ=∠ВОА=21°, значит
∠СОА=21*2=42°.
Т.к. ∠СОА=∠СОD=42°, то
∠DOА=42*2=84°
∠СОА=21*2=42°.
Т.к. ∠СОА=∠СОD=42°, то
∠DOА=42*2=84°
Вас заинтересует
2 года назад
3 года назад
3 года назад
9 лет назад
10 лет назад