• Предмет: Физика
  • Автор: knic1606
  • Вопрос задан 7 лет назад

6 ВІДПОВІСТИ НА КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ
6.1 Який порядок складання електричного кола?
6.2 Що робити, якщо стрілка приладу з однобокою шкалою відхиляється ліворуч
від нульової відмітки?
6.3 Що робити, якщо стрілка приладу відхиляється за останню праву поділку
шкали?
6.4 Який вимірювальний прилад необхідно вибрати і як його увімкнути, щоб
виміряти падіння напруги на дільниці електричного кола?
6.5 Який вимірювальний прилад необхідно вибрати і як його увімкнути, щоб
виміряти величину струму, який тече по будь-якій дільниці кола?

Ответы

Ответ дал: настуся77
0

1. 1) джерела струму;

2) системи з’єднувальних проводів і керуючих пристроїв;

3) споживача електричної енергії.

4. Вольтметр

( позначається V) Вольтметр вимірює власне силу струму, яка проходить через його опір, тож його можна охарактеризувати як амперметр із великим опором. Вольтметр підключається паралельно до ділянки кола, на якій потрібно виміряти напругу. Великий опір вольтметра забезпечує те, що прилад лише в незначній мірі впливає на проходження струму через коло.

5. Амперметр

Щоб виміряти силу струму в нерозга-луженому колі або в ділянці кола, амперметр вмикають у розрив електричного кола (ділянки кола). За такого увімкнення протягом одного й того самого часу через амперметр проходить такий самий заряд, як і через переріз будь-яких провідників, увімкнутих в цю ділянку кола. Тому сила струму в амперметрі така сама, як і в провідниках та споживачах, що включені в це коло.

Залежно від напрямку струму рамка приладу може повертатися за годинниковою або проти годинникової стрілки. Якщо нульова позначка розташована посередині шкали, стрілка може відхилятися в обидва боки. У більшості приладів нульова позначка знаходиться на початку шкали зліва, а стрілка має відхилятися вправо. Для правильного увімкнення приладу в коло на затискачі амперметрів нанесено позначки “+” і “—”. Вони вказують, у напрямку до якого полюса джерела струму має бути приєднаний кожен із затискачів. Часто затискач, який має бути приєднаний до позитивного полюса (“+”) джерела, фарбують у червоний колір


Вас заинтересует