• Предмет: Литература
  • Автор: polly2003smart
  • Вопрос задан 7 лет назад

Якою мріяв бачити людину Дж. Свіфт?(за твором "Мандри Гуллівера")

Ответы

Ответ дал: sabziromechik
0

Мандри Лемюеля Гуллівера" Джонатана Свіфта - узагальнююча сатирична картина сучасної європейської дійсності

Свіфт зло висміює людські пороки, смішні і сумні, які, на жаль, мають глибокі соціальні корені. Тому сатира Свіфта дієва і в наші дні. Вона тому й значна, що глибоко серйозна і має високі ідейні цілі. Джонатан Свіфт шукав істину сучасного йому світу. «Мандри Лемюеля Гуллівера» - пародійна імітація, з одного боку, пошук і відкриття істини, з іншого. Свіфт вважав, що його перше завдання - наблизитися до духовного життя століття і розібратися в ній. Він говорить з читачами про релігію, але не на незрозумілій мові богословів; про політику, але не на партійному жаргоні, незрозумілою для більшості; про літературу, але без зарозумілості і самовдоволення.


Велике твір «Мандри Лемюеля Гуллівера» тим, що воно глибоко узагальнено. Всі речі, описані Джонатаном Свіфтом, мають риси і дії сучасників автора. Він не міг бити ворога відкрито, тому і наступав на нього за допомогою натяків, аналогій і алегорій.


Сатира Свіфта спрямована проти Англійського уряду і церкви XVII-XVIII століть. Це - гротескне осміяння суспільного ладу і політики панівних класів.


Ситуація виявляється такою, картина дійсності, в якій не ненормальні не ліліпути або велетні, а прибулець - Гулівер. У першому випадку він ненормальний, тому що, він, навіть при щирому бажанні, не може жити лилипутской життям. У другому - він англієць, європеєць, людина нового часу.

Лилипутия - Англія, англієць - ліліпут. Фантастика перших двох подорожей іронічний прийом, який торкнувся всіх норм - життєвих, державних, навіть житейських. Моральні поняття не зникають. Царство ліліпутів - не тільки казкове, але ще і лялькове, Гуллівер по більшій частині і описує свої ігри та забави в ожівшем ляльковому світі і описує це у найбільш серйозних виразах.


Свіфт пише: «Читач і сам здогадається, що вчені не дійшли одностайного висновку, і всі їхні припущення, яких, втім, я добре не зрозумів, були вельми далекі від істини». [2;23] Це Свіфт зводить старі рахунки з вченими, яких краще називати лжеучеными.

Регоче Свіфт над придворними «розвагами» , які є підлабузництвом і замасковані під виглядом «акробатичного мистецтва» . Імператор тримає в руках полку в горизонтальному положенні, а наближені, то перестрибують через неї, то проползают під нею, дивлячись по тому, піднята полку або опущена. Хто з найбільшою спритністю виконає ці вправи, той отримає синю нитку, яку буде носити у вигляді пояса (Кольору нитки - кольори англійських орденів Підв'язки, Лазні і святого Андрія) . Свіфт знущально додає, що нічого подібного ні в Новому, ні в Старому світі йому бачити не доводилося.

Крихітні чоловічки «дарують» Людині-горі свободу, який однією ногою, міг зруйнувати їхню столицю, а якщо б пустився в танок, то і все населення. Будь-якому читачеві, хочеться задати питання, чому ліліпути так гордовито, безцеремонно поводяться з велетнем, обшукують, диктують йому накази, і це незважаючи на те, що ціла армія проходила маршем у нього між ногами?

Ось в цьому і є глибока життєва правда - цим і велике твір Свіфта, що воно узагальнено.

Хіба купка правителів не тримає в скутому стані цілі народи? , які могли їх розчавити, як ліліпутів Гуллівер?

Джонатан Свіфт, був добрим казкарем, а дотепним журналістом, уїдливим сатириком, практичним політиком і честолюбним придворним. Свіфт, життя якої було сповнене злетів і падінь, надій і розчарувань, взагалі вважався жовчним людиною і мізантропом.Джерело: В першу чергу, «Подорожі Гуллівера» - сатиричний роман, в якому сучасники без праці дізнавалися высмеиваемых Свіфтом государів і придворних, політиків і громадські інститути, реалії побуту і вдачі різних шарів населення. Однак одночасно «Гулівер» - роман-подорож, в якому живо, цікаво описані неймовірні пригоди героя в заморських країнах, і фантастичний роман, в якому герой стикається з неймовірними персонажами і подіями. І в той же час це - філософська притча, в якій письменник ділиться своїми невтішними спостереженнями за людською природою. Завдяки такій «багатошаровості» «Подорожі Гуллівера» з однаковим інтересом читають у дитинстві, і в зрілому віці, і в зрілі роки - кожен знаходить для себе в книзі щось важливе і цікаве


Вас заинтересует