Туристический поход как форма активного отдыха реферат

Ответы

Ответ дал: Bogdan2017
1

Туризм здатний вирішувати оздоровчі завдання при неухильному дотриманні правильного режиму пересування по місцевості, при виконанні підготовчих загартовуватися і при володінні деякими знаннями щодо попередження захворювань. Туризм як вид активного відпочинку передбачає здійснення будь-якого подорожі. Це може бути як поїздка на різних видах транспорту, так і піший похід (а часто і те й інше одночасно). При занятті туризмом можна добре відпочити, змінивши при цьому обстановку і характер діяльності, помилуватися в дорозі красивими природними ландшафтами, познайомитися з різними культурно-історичними пам'ятками різних регіонів, поспілкуватися з іншими учасниками подорожі і людьми, які проживають в відвіданих населених пунктах. При здійсненні такого активного відпочинку важливо знати особливості дозування фізичного навантаження, враховувати вимоги до організації харчування та вміти правильно підбирати зручну для подорожей одяг.

При заняттях туризмом адаптація до навантажень відбувається набагато легше, ніж при заняттях спортом. Похідний режим якнайкраще сприяє швидкому пристосуванню до нових умов. Під час пересування по місцевості пішки, та ще з додатковим навантаженням у вигляді рюкзака за плечима, практично всі м'язи організму людини отримують досить пристойну фізичну навантаження. Тому при активному русі в туристичному поході необхідно періодично зупинятися для відпочинку і відновлення сил.

Незважаючи на неминучі тривалі фізіческіенагрузкі під час піших подорожей, правильно організований туристичний похід сприяє формуванню бадьорого настрою і має виражений оздоровчий ефект на стан здоров'я людини.

Однак при деяких упущення під час занять туризмом можливі і не зовсім бажані впливу на організм. Наприклад, в разі недостатньої фізичної підготовки туристів можливий розвиток перевтоми і виснаження сил. До таких наслідків може призвести також наявність будь-яких хронічних захворювань, які не виявляються при відсутності фізичних навантажень у повсякденному житті, але відразу дають про себе знати в похідних умовах. Подібні фактори проте не є абсолютним протипоказанням до здійснення такого активного виду відпочинку як туризм, однак при наявності відхилень в стані здоров'я слід заздалегідь ретельно враховувати можливі навантаження на учасників походу. Наприклад, при активному русі по пересіченій місцевості потрібно розраховувати навантаження на кожного учасника таким чином, щоб попередити розвиток перевтоми і не допустити зниження концентрації уваги. Тривала відсутність зупинок для відпочинку в поході загрожує розвитком стану втоми у людини, при цьому турист стає більше схильний до травм і набагато гірше здатний адекватно діяти в можливих екстрених ситуаціях.

Таким чином, туризм є загальнодоступним активним видом відпочинку, але при цьому вимагає як фізичної, так і психологічної готовності людини до перенесення фізичних навантажень під час подорожей.

Вас заинтересует