Лист прохання до людей від птахів

Ответы

Ответ дал: unickarina58
1


Кілька тижнів тому весна встигла несмілим теплом заявити про себе, встигла навіть стерти сліди снігу, що так рясно вкрили зе­м­­лю цієї зими. Проте радіти сумнівному теплу довелося не­довго. Усе б нічого, однак цей обман привабив на наші землі пта­­хів – лебеді та лелеки найпершими повернулися на рідну зем­лю, як тільки у небі зблиснув перший весняний сонячний промінь. Після теплих країв для пернатих погода, що панувала над Україною минулих вихідних, – величезний шок і стрес, і часто, пере­зи­му­вавши та повернувшись додому, птахи гинуть від холоду.

Щодня по телебаченню та у газетах бачимо та читаємо про те, яке лихо спіткало і мігруючих птахів, і тих, які повернулися з теплих країв. Вони найперші потерпають від холодів: у двох селах Вінничини люди рятували зграю лебедів, котрі примерзли до криги; на Київщині люди та рятувальники допомагали лелекам, які потерпають не тільки від холоду, а й голоду. Та ж сама ситуація на Івано-Франківщині та Тернопільщині, де птахів взялися під­годовувати правоохоронці та рятувальники. Та й на Волині люди бачили подібні картини. Наприклад, у Ковелі, на околиці якого було помічено понад чотири десятки виснажених довгим перельотом та неочікуваними хо­ло­дами лелек, представники громадської організації «ЕкоВолинь» разом із рятувальниками провели акцію з підтримки птахів. Для їх харчування було за­куп­лено свіжу рибу та хліб.

В середині березня, а саме перед циклоном з Балкан, по­вер­нулися з теплих країв лелеки. Вони виснажені не лише пе­ре­льотом, але й холодною, сніжною погодою, що тривала майже тиж­день. Попри зусилля людей, які намагаються допомогти птаству, на Івано-Франківщині в сніжний буревій вже загинула сотня лелек. Цього тижня погодні умови стали більш сприят­ли­вими для пернатих, тому є надія, що вони все ж зможуть пе­резимувати весну.

Василь Матейчик, орнітолог, заступник ди­ректора по науці ШНПП, каже, що в на­шому районі поки що не спостерігалося ма­сового повернення пер­­натих, не помі­ча­ло­ся й того, щоб птахи пот­ре­бували до­помо­ги лю­дей. Та разом з тим еко­логи радять насе­лен­ню, як правильно допомогти птахам, що потерпають від погод­ніх умов. Дуже важ­ливо не турбувати, не лякати їх, адже кожен наступний по­літ, здій­мання в небо – зайва витрата енер­гії, яка зараз їм вкрай необ­хідна. Підходити до пта­хів потрібно на від­стань 10-15 мет­рів, на цьому місці по­т­рібно очистити від снігу не­велику ділянку й поси­па­ти її соломою, сіном, хмизом, кукурудзянкою. Ця про­та­лина бу­де швидше збільшуватися і саме там можна буде вря­туватися більшій кількості птахів. На розчищені ділянки класти птахам їжу. Лелек можна годувати сирою рибою, м’ясним несо­леним фаршем та зерном, яке має високу калорійність.

Не варто забувати і про дрібніших птахів – синичок, горобців, голубів. Особливо складно тим, котрі живуть у місті – під товстим шаром снігу вони не можуть дістати комах, котрі ховаються в опалому листі, а тому милосердя людей є основним джерелом їх виживання. Пшениця, пшоно, вівсяні пластівці та інші крупи – коштують вони зовсім недорого, але для птахів це справжній бенкет в холодну пору року і рятунок від голодної смерті. Можна роз­вішувати годівниці, або ж залишати трохи корму просто на під­віконні. Більшість відходів зі столу також врятують життя не одному птаху: недоїдена каша, картопля, крихти білого хліба, сиру тощо. Якщо ви почали підгодовувати птахів, це необхідно робити про­тягом усієї зими, оскільки вони стають залежними від підгодівлі

Вас заинтересует