27-річний вчитель фізкультури Ярослав Ярославець звернувся до органу опіки та піклування з проханням дозволити йому взяти на виховання на умовах договору про патронат учня його класу, 11-річного Миколу, батьки якого нещодавно загинули в автомобільній катастрофі. Працівники органу опіки та піклування Ярославові відмовили, посилаючись на те, що дитину можуть передати тільки в повну сім’ю, а Ярослав - одинак. Натомість Ярослав стверджує: щойно вони з Миколою почнуть проживати разом, то це й буде сім’я. Буде він вихованцем

Ответы

Ответ дал: Ned22
24
Нове сімейне законодавство передбачає запровадження патронату над дітьми. Внесеними змінами у Сімейний кодекс України 2016 року визначено термін патронат над дитиною як "тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Проте, згідно нового Сімейно Кодексу статті 252 :
1. Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
2. Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Цікавим є саме частина 2, виходить що вчитель фізики повинен пройти курс підготовки і не може взяти учня на патронатне виховання без проходження даного курсу.
Знідно Стаття 207 сімейного кодексу :
Поняття усиновлення

1. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу.

Сім‘я Стаття 3. Сім'я сімейного кодексу

1. Сім'я є первинним та основним осередком суспільства.

2. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає.

3. Права члена сім'ї має одинока особа.

4. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільс

Отже, орган опіки та піклування безпідставно відказав, оскільки одна особа може всиновити дитину
Вас заинтересует