продовжити текст "мати"​

Ответы

Ответ дал: alizunka
0

Ответ:

Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно нагадує нам про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину в світі – Маму.

Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас усе життя. Її створив Бог на цій грішній землі для краси і щастя, щоб вона дарувала життя і була продовжувачем роду людського. У травні, коли прокидається від сну природа, коли у блакиті дзвенить пташиний спів, коли травою і квітами маїться земля, теплий весняний вітер приносить до нас Свято Матері.

У багатьох країнах світу щороку в другу неділю травня – після Великодніх Свят, у час розквіту весни й наближення сонячного літа, на знак поваги і любові до жінок – відзначають День Матері. Адже травень – це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у Хресну путь Свого єдиного Сина – Спасителя людства.

Уперше День Матері організувала американка з Філадельфії Анна Джарвіч у 1910 році. Відтоді поступово друга неділя травня стала святом матерів для переважної більшості країн світу.

Українці розпочали відзначати День Матері у 1928 році в Канаді, з ініціативи Союзу українок цієї країни. А вже наступного року це свято відзначалося у Львові – ініціатором урочистостей була редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисілевська. Відтак у 1929 році Союз українок Галичини звернувся до громади з пропозицією зробити цей день офіційним святом. Думка жіноцтва знайшла щиру підтримку всіх культурно-просвітніх товариств та Церкви. Отже, 1929 рік був першим роком Свята Української Матері в Галичині. Свято має потрійний характер: родинний, громадський і християнський.

У родинному колі діти готували для мами подарунки, приємні дійства і, найголовніше, намагалися бути прикладом чемності і послуху. Дорослі члени сім’ї виконували за маму всю роботу, старалися, щоб мама почувалася цього дня щасливою.

Громадське свято виливалося після обіду на вулиці, будинки всміхалися маєвом синьо-жовтих прапорів. У національному вишитому одязі, з квітами і прапорцями в руках, під звуки музики тисячі дітей ішли до площі міста чи вигону, де відбувалися святкові дійства, на яких вшановували жінку-матір.

На початку XX століття церковна громада визначила травень місяцем Матері Божої. Дорослі та діти несли до каплиці, церков, образів і “фігур” квіти, співали пісні, славили ту земну жінку, яка привела на світ Сина Божого. А в другу неділю травня відбувалися церковні богослужіння за здоров’я матерів. Із нетерпінням чекали цього свята діти, вони вчили молитви, пісні, вірші, присвячені Богоматері.

Загалом для українців слово Мати має потрійний зміст – Божа Матір, Мати-Україна, та Мати, яка тебе народила. І в такому ж порядку ми виявляємо свою любов до Матері. Любов до рідної неньки переросла у глибоку пошану до матері Божої, яка стала покровителькою українців, та у невгасиму палку любов, що втілювалась у вічній боротьбі, до Матері-України.

ПЕРША МАТИ – Марія, котра породила Ісуса Христа – Спасителя людства, який своєю смертю на хресті та чудесним Воскресінням відкупив усе людство від рабства гріха. Втрачаючи свого Сина, Вона знаходить безліч дітей. Помираючи на хресті, Ісус заповів улюбленому апостолові Івану опікуватися Марією, сказавши “Сину, ось мати твоя”, а до Марії “Жінко, ось син твій”. Тим самим Він віддав їй під опіку кожного з нас. Вона, будучи Матір’ю Божого Сина, стала небесною опікункою для всіх людей. Лише однією цією фразою Господь обдаровував людство надією, згуртувавши всіх у єдину родину братів і сестер, перетворюючи їх на дітей єдиної Матері. І Вона, розуміючи задум Сина, і разом із Ним страждаючи (як кожна земна мати страждає за свою дитину), приймає це вселенське Материнство, піклуючись про кожного.

Марія, Цариця Небесна, відома своїм заступництвом жінкам, майбутнім матерям. І християнки, і мусульманки свято вірять, що Матір Божа дарує материнство, допомагає при пологах.

Марія, Матір Божа, у Своїй нескінченній любові та милосерді стала Матір’ю всього людства. До неї звертаємося ми, шукаючи захисту і допомоги.

Князь Ярослав Мудрий, розбивши у 1036 році печенігів, із вдячності за цю перемогу збудував у Києві собор Святої Софії і храм Благовіщення на Золотих Воротах. У церкві Благовіщення в 1037 році відбулася посвята українського народу під опіку Божої Матері за участю князя Ярослава та вищого духовенства. Відновили цю посвяту 21 травня 1995 року ієрархи Української Греко-Католицької Церкви на чолі з кардиналом Мирославом Любачівським. Ця подія зібрала у селі Зарваниці Тернопільської області понад мільйон прочан.

За двотисячолітню історію християнства Божа Матір багато разів чудесно з’являлася у різних місцях України та Світу, ставала на захист народу, давала чудесні “знаки”, навертала до віри. На місцях появлень Божої Матері ставили хрести, “фіґури”, каплички, церкви, монастирі, лаври. Іконописці увічнили Матір Божу в чудотворних місцях, написавши багато ікон, серед яких “Богородиця Неустанної Помочі”, “Покрова Пресвятої Богородиці”, “Матір Божа Почаївська”, “Матір Божа Зарваницька”.

Объяснение:

Вас заинтересует