•НАПИШІТЬ ПЛАН ДО ТЕСТУ•
!20 балів!


Будинок з химерами — одна з головних архітектурних пам’яток України, що були створені у XX столітті в стилі модерн. Найпривабливіша залізобетонна будівля Києва.

Проекція будинку, створена відомим архітектором Владиславом Городецьким на місці колишнього осушеного Козиного болота, має цікаву форму форму куба: збоку Банкової вулиці три поверхи, а збоку площі Івана Франка — шість.

Будинок з химерами отримав свою назву завдяки скульптурним прикрасам па фасаді. Як усередині будинку, так і зовні розміщені ліплені фігурки тварин, тематика яких надземний і підводний тваринні світи, неймовірні казкові істоти, атрибути полювання тощо.

Так, перед мандрівниками відкривається дивна картина на стінах будинку він бачить голови носорогів, жираф, антилоп, левів, крокодилів тощо. На даху Будинку з химерами розмістилися величезні жаби та нереїди з ланцюгами замість волосся.

Будинок з химерами, який Городецький збудував для своєї родини, був завершений у 1903 році. Городецький з родиною займав лише один поверх, а інші здавав в оренду. Попри високу ціну, охочих вистачало. У Будинку з химерами були власні винні погреби, пральні та пара корів, щоб мешканці щодня могли пити свіже молоко.

У 1913 році В. Городецький залишив дім.

Власники будівлі змінювалися. У радянський період чого тільки не було в будинку Городецького: і штаб військово-трудової дружини, і житло, і ветеринарне управління, і поліклініка. У 30-ті роки більшість киян вважала будинок колишнім житлом відставного адмірала, а в 90-ті тут був музей «Шедеври мистецтва України».

У1998 році будинок перебував в аварійному етапі. Він практично розколовся посередині. Щілина в деяких місцях ся газа 40 см. Це сталося через неоднорідність фундаменту, адже під половиною будинку були палі, а половила стояла на звичайному стрічковому фундаменті. Виявляється, і великі будівничі роблять неабиякі помилки.

Ответы

Ответ дал: Аноним
22

Ответ:. План

1. Найпривабливіша залізобетонна будівля Києва

2. Цікава проекція Будинку з химерами

3. Різномаїття ліплених прикрас будинку

4. Життя будинку за часів Городецького

5. Вплив нових власників на будинок

6. Неабияка помилка відомого зодчого

Объяснение:

Вас заинтересует