• Предмет: Экономика
  • Автор: natalitab1
  • Вопрос задан 11 месяцев назад

Подорож гривні написати

Ответы

Ответ дал: Альбиночка908
0

Ответ:

Объяснение:

Етимологія

Слово «гривня» є похідним від «грива» [4]. Історія дає чимало згадок про манеру носити золотий гривень, що представляв собою скріплені дротом золоті пластинки, зазвичай круглої форми, нерідко використовувалися в якості платіжного засобу.

Назва гривня походить від використовувалися ще в Київській Русі, в XI столітті - гривень. І. К. Кондратьєв в 1893 році відзначав [5]:

Гривня була відома з самого заснування Русі і мала трояку значення: як знак відмінності, як відомий вага і як монета.

У XIV столітті в Польщі в законодавстві Казимира Великого віра (штраф) за вбивство шляхтича визначена була в 60 гривень, за лицаря рядового 30 гривень і лицаря останньої категорії - 15 гривень.

Гривня - вагова, грошово-вагова і грошово-рахункова одиниця Київської Русі та інших слов'янських земель.Гривня кун відповідала певній кількості платіжних одиниць (монет). В XI ст. гривня кун = 20 ногатам = 25 кунам = 50 резанам; в XII в. гривня кун = 20 ногатам = 50 кунам (куна протягом століття зменшилась вдвічі).

Після припинення карбування давньоруських монет (див. Златник, сребреник) і надходження зарубіжних монет основною формою грошового обігу на Русі стало звернення великих «нерозмінних» злитків срібла, т. Зв. монетних гривень. Цей період в історії російського грошового обігу (XII, XIII і частково XIV ст.) Названий «безмонетного періодом».

Вас заинтересует