• Предмет: География
  • Автор: dmytrolishchyna
  • Вопрос задан 6 лет назад

Складіть порівняльну характеристику природно-ресурсного потенціалу України та Німеччини ( корисні копалини, лісові ресурси, кліматичні ресурси, водні, тощо, ). Зробіть висновок про забезпеченість країн природними ресурсами. Поясніть вплив кліматичних ресурсів на спеціалізацію сільського господарства зазначених країн4

Ответы

Ответ дал: maximilyan24
0

Ответ:

В Україні: Україна одна з найбільших країн по вирощуванню соняшників соотвецтвенно і найбільша країна з виробу соняшникової олії і віска.

Ответ дал: mrrr9658
0

Объяснение:

Природно-ресурсний потенціал України.

Природно-ресурсний потенціал відіграє надзвичайно велику роль в розміщенні продуктивних сил. До основних характеристик природно-ресурсного потенціалу відносять: географічне положення країни, кліматичні умови, особливості рельєфу, спеціалізації району. Природно-ресурсний потенціал складається з наступних складових: мінеральні, замельні, водні, лісові, біологічні, рекреаційні, кліматичні ресурси.

До мінеральних ресурсів відносять всі види корисних копалин, які використовуються або можуть бути використані в майбутньому з метою суспільства.Мінеральні ресурси за своїми ознаками ділять на пали вни, рудні і нерудні. Україна має величезні запаси кам'яного та бурого вугілля (понад 46 млрд. Т), розташовані в Донецькому і Львівсько-Волинському басейнах.

Також в Україні виявлено понад 300 родовищ нафти і газу, розташованих на північному сході, Прикарпатті та Причорномор'ї. Початкові розвідані загальні запаси становлять понад 3,5 млрд. Т. Умовного палива. Також Україна має значні поклади торфу (більше 1500 родовищ) у Волинській, Рівненській, Житомирській, Чернігівській, Хмельницькій, Львівській областях. З рудних (залізні руди) ресурсів Україна посідає 5 місце в світі.

Загальна кількість запасів становить більше 27 млрд. Т. Основні родовища залізних руд зосереджені в Криворізькому, Кременчуцькому

Німеччина

Природно-ресурсний потенціал країни досить виснажений. Головним багатством Німеччини є кам'яне і буре вугілля. Вугілля багаті по сортаменту, більше 2/3 з них - високоякісні коксівне, але залягають вони глибоко, в складних гірничо-геологічних умовах. З достовірних запасів бурого вугілля (близько 80 млрд. Т) майже 3/5 знаходяться в Східній Німеччині - головним чином в Лаузіцкій і Середньонімецький басейнах; в Західній Німеччині за запасами різко виділяється Нижньорейнського басейн (на захід від Кельна), за межами якого є лише кілька невеликих родовищ. Буре вугілля доступні для розробки відкритим способом, але теплотворна здатність їх невелика - 1600-2500 ккал / кг.

Також є запаси природного газу (близько 340 млрд. М3), проте, нещодавно відкриті родовища природного газу на півночі, в Емсланд, і інші дають лише невелику частину природного газу, решта імпортується. Значні, запаси залізних руд, але якість їх низька, що стосується свинцево-цинкових руд, то господарське значення мають лише поклади в Західному Гарце. У Рудних горах вже за часів середньовіччя добувалися срібло і кольорові метали, в незначних кількостях - железо. Родовища свинцю, цинку, срібла вже майже вичерпані, по ведеться видобуток олова, нікелю, уранової руди.

Багата Німеччина солями натрію, калію і магнію. У різних районах країни, є поклади кам'яної солі, але найбільш великі вони на Північно-Німецькій низовині. Запаси калійних солей зосереджені головним чином в районах Ганновера, басейнах річок Верра і Фульда в південних і північно-східних передгір'ях Гарца. Промислове значення мають поклади будівельних матеріалів. Є родовища пиритов (в Зауерланді), баритів, плавикового шпату, графіту; великі ресурси сировини для виробництва будматеріалів, глин для керамічної і пісків для скляної промисловості.

Видобуток нафти в районі Північної низовини становить 5-6 мільйонів тонн, що не задовольняє і 5% потреб, до того ж продуктивність свердловин дуже невелика. Загальна їх кількість перевищує 2900, тобто лише на 3/10 менше, ніж на ближньому і Середньому Сході, але собівартість дуже висока. Ввозиться також і атомне сировину.

Бідність Німеччини корисними копалинами стала одним з факторів, що спонукали німців до дбайливості, ощадливості, прагненню виробляти високоякісну продукцію, яка приносить країні великі доходи, яких вистачає не тільки для закупівель мінеральної сировини, але і для задоволення інших господарських потреб.

Вас заинтересует