• Предмет: География
  • Автор: allah007
  • Вопрос задан 6 лет назад

Назвіть основні складники первинного, вторинного та третинного секторів економіки США

Ответы

Ответ дал: dimasenchylo207
0

Ответ:

Чільне місце за економічним значенням належить фінан- совій та біржовій діяльності

У США зосереджено численні компанії, що надають найрізноманітніші ділові послуги – консалтингові, аудиторські, рекламні та ін.

США – світовий лідер у сфері науково-дослідних і дослідницько- конструкторських робіт.

Ó сфері продукування технологій всесвітньовідомою є корпорація Microsoft (Майкрософт)– найбільший у світі розробник комп’ютерного програмного забезпечення. International Business Machines (IBM) надає інтернет-послуги, забезпечуючи роботу серверів і консультування у різ- них сферах від комп’ютерів до нанотехнологій.

За кількістю зайнятих найбіль- шою сферою третинного сектору є освіта (у США розташовано провід- ні університети світу) та охорона здоров’я. На другому місці – оптова та роздрібна торгівля, що є основ- ною сферою діяльності для дрібного та середнього підприємництва.

Äинамічно розвивається турис- тична сфера. За кількістю інозем- них відвідувачів США поступають- ся лише Франції.

Важливими складови- ми третинного сектору США є зву- козаписувальна та кіноіндустрія. Окрім великих прибутків, ці сфери визначають глобальні тренди у роз- витку масової культури: Голлівуд став серцем світового кінематогра- фу, а американські музичні жанри (джаз, соул, рок-н-рол, реп) задають стандарти сучасної музики.

США мають надзвичайно потужну транспортну систему. В умовах великої протяжності території ефективні транспортні сполученняє необхідною умовою економічного розвитку країни.

Авіаційний транспорт обслуго- вує пасажирські перевезення на великі відстані.

Залізничний транспорт має чільне значення для перевезень великотоннажних вантажів суходолом, а також відіграє допоміжну роль у пасажироперевезеннях.

Морський транспорт має визначаль- не значення для міжнародних вантажоперевезень.

Внутрішній водний тран- спорт розвинений у східній частині США.

Функціонує широка мережа трубопроводів – прокладено сотні тисяч кілометрів нафто- і газогонів.

Зокрема, країна не відчуває браку енергоносіїв, бо електроенергетика продукує мільярди кВт-год електроенергії на рік.

Àвтомобілебудування визначало спеціалізацію країни впродовж ХХ ст. Найбільшими автовиробниками були компанії Ford Motor (Форд Мотор), General Motors (Дженерал Моторз) і Chrysler (Крайслер).

Найбільшими центрами аеро-

космічного виробництва є Лос-Ан-

желес, Сіетл, Даллас, Атланта.

Виробництво електроніки та електротехніки (комп’ютерів, засобів зв’язку, приладів та ін.) розвинено у багатьох штатах.

Основним районом поширен- ня чорної металургії є Приозер’я з центрами у Піттсбурзі, Клівленді, Чикаго. Її значення суттєво змен- шилося.

Розвинута кольорова металургія: витоп міді зосереджено у гірських шта- тах Юта й Аризона; алюмінію – поблизу портів у штатах Нью-Йорк, Південна Кароліна, Техас, Вашингтон. Основним районом поширення виробництв тканин, одягу, взуття цих видів діяльності є Аппалацький Підмонт. Coca-Cola (Кока-Кола) – найвідоміша компанія з виробництва безалкогольних напоїв у світі.

Потужною є гірничо-видобувна промисловість. Êраїна посідає одне з чільних місць у світі за вартістю видобутої мінеральної сировини і водно- час є найбільшим її імпортером. Основну роль відіграє видобуток нафти і природного газу (в Техаському, Аляскинському, Каліфорнійському ба- сейнах, на узбережжі та шельфі Мексиканської затоки).

На території США роз- різняють низку спеціалізованих сільськогосподарських регіонів: пшеничний пояс, що простягаєть- ся від Техасу на півдні до Монта- ни на півночі: кукурудзяний пояс (Індіана, Іллінойс, Айова і прилег- лі території сусідніх штатів); славу картопляного штату має Айдахо.

Ó гірських районах і на міжгірних плато західних штатів поши- рено пасовищне скотарство. Високоурбанізовані райони країни спеціалі- зуються на тваринництві молочно-м’ясного спрямування та вирощуванні овочів.

Объяснение:

Вас заинтересует