• Предмет: Физика
  • Автор: flash77779
  • Вопрос задан 8 лет назад

Допоможіть з фізикою.
Даю 100 балів. Треба розписати задачі з дано і формулами. Якщо будете писати на аркуші прошу писати акуратно.
Напоперед дякую!​

Приложения:

Ответы

Ответ дал: nikebod313
0

1. Дано:

l = 300 км

v_{1} = (v_{2} + 10) км/год

t_{0} = 2 год

Знайти: v_{2} - ?

Розв'язання. Тут t_{0} = 2 год — загальний час руху автомобіля та мотоцикла. Шлях, який пройшов автомобіль — l_{1} =v_{1}t_{0} = (v_{2} + 10)t_{0}, та шлях, який пройшов мотоцикл — l_{2} = v_{2}t_{0}, в сумі дорівнюють загальному шляху l.

Отже,

l = l_{1}+l_{2}

l = (v_{2} + 10)t_{0} + v_{2}t_{0}

l = v_{2}t_{0} + 10t_{0} + v_{2}t_{0}

l - 10t_{0} = 2v_{2}t_{0}

v_{2} = dfrac{l - 10t_{0}}{2t_{0}} = dfrac{l}{2t_{0}} - 5

Знайдемо значення шуканої величини:

v_{2} = dfrac{300}{2 cdot 2} - 5 = 75 - 5 = 70 км/год

Відповідь: 70 км/год

2. Дано:

l = 1500 м

s = 200 м

v = 36 км/год = 10 м/с

Знайти: t - ?

Розв'язання. Весь поїзд буде в тунелі, коли він проїдить відстать, що дорівнює довжині потяга, тобто проїде s = 200 м. Тому йому залишиться проїхати відстань, що дорівнює l' = l - s.

Час, за який весь поїзд буде перебувати в тунелі: t = dfrac{l'}{v} = dfrac{l - s}{v}

Знайдемо значення шуканої величини:

t = dfrac{1500 - 200}{10} = dfrac{1300}{10} = 130  text{c}

Відповідь: 2 хв 10 с.

3. Дано:

|vec{s}_{1}| = 4 км

|vec{s}_{2}| = 3 км

alpha = left(widehat{vec{s}_{1}  vec{s}_{2}} right) = 90^{circ}

Знайти: l - ?  |  vec{s}  | - ?

Розв'язання. Шляхом, що пройшло тіло, називається скалярна фізична величина, що дорівнює алгебраїчній сумі модулів переміщень, зроблених цим тілом. Отже, l = |vec{s}_{1}| + |vec{s}_{2}|

Переміщенням, здійсненим тілом, називається векторна фізична величина, що дорівнює геометричній (векторній) сумі переміщень, зроблених цим тілом. Отже, vec{s} = vec{s}_{1} + vec{s}_{2}

Через те що кут alpha між векторами vec{s}_{1} та vec{s}_{2} дорівнює 90^{circ}, то отримуємо прямокутний трикутник, гіпотенуза якого — vec{s}. Отже, за теоремою Піфагора |  vec{s}  | = sqrt{|vec{s}_{1}|^{2} + |vec{s}_{2}|^{2}}

Знайдемо значення шуканих величин:

l = 4 + 3 = 7 км

|  vec{s}  | = sqrt{4^{2} + 3^{2}} = sqrt{16 + 9} = sqrt{25} = 5 км

Відповідь: 7 км; 5 км

Вас заинтересует