• Предмет: Литература
  • Автор: bogatiremnikolaj
  • Вопрос задан 6 лет назад

10.

«Чому м.
хаана у вірша Книжки в клинках червоних називає світ дитинства
леrенами золотих часів"? (7-8 речень)​

Ответы

Ответ дал: piterkristy
0

Ответ:

"Книги в червоній палітурці" -це автобіографічний твір-спогад поетеси про власне дитинство і момент відкриття чудесного світу книг. Вірш допомагає читачам зрозуміти історію становлення великої поетеси, дізнатися про її ранні роки життя, які вона сама порівнювала з «раєм життя». Незважаючи на те, що спогади Цвєтаєвої про власне дитинство світлі і райдужні, у всьому вірші відчувається ностальгічний відтінок смутку по минулому дитинству.

Тема твору стає зрозумілою читачеві вже з назви. Думки про любов до літератури у Цвєтаєвої тісно перегукуються зі спогадами про дитинство. Це незвично, враховуючи, що, при написанні вірша, поетеса сама ледь вийшла з дитячого віку. Цвєтаєва дивиться в минуле не з висоти прожитих років, а тільки-тільки залишаючи ідилічний світ.

Значну роль у тексті займають переживання ліричного героя-маленької Марини, яка кожну вільну хвилину присвячувала читанню. Крім впливу книг на юну поетесу, у вірші міститься цікава інформація про те, які саме герої виробляли на Цвєтаєву найбільше враження: Том Сойєр, Гек Фінн, Принц і жебрак це знамениті персонажі творінь Марка Твена - найвідомішого американського письменника. Примітно, що Твен помер в тому ж році, в якому було написано аналізований вірш – цілком можливо, що твір Цвєтаєвої, почасти, служило і даниною пам'яті шанованому письменнику.

Канва вірша складається із загального сюжету, що оповідає про маленьку Цвєтаєвої, одержимої книгами, і сюжетів творів Марка Твена. Дух ліричної героїні захоплювали напружені сцени, такі як розв'язка роману «Принц і жебрак», момент в печері з Томом і Беккі з «Тома Сойєра». Калейдоскопом ці сюжети миготять у міру прочитання вірша. Свій твір Марина Цвєтаєва закінчує, використовуючи урочисті відозви на славу дитинству і книгам «» про золоті часи«,»про Золоті імена". Вірш перетворюється в гімн, в оду літературі і юним рокам поетеси.

При створенні твору Марина Цвєтаєва використовувала перехресну римування, що зробило вірш легко запам'ятовується і дуже гнучким в ритмічному плані. Рядки сплетені в одну поетичну канву за допомогою чергування чоловічих і жіночих Рим, яке характерно для всієї творчості Марини Цвєтаєвої.

Різноманітні засоби художньої виразності, використовувані Цвєтаєвої при написанні творі. У вірші зустрічаються такі епітети як "золоті часи«,» потертій палітурці«, «манірної вдови, уособлення» тремтять вогники«, оксюморон»Привіт прощальний". Вигуки " мені страшно!", "Боже!«і риторичне питання " ...чому серед Червоних книг знову за лампою не заснути б?» надають вірша забарвлення діалогу з читачем і створюють особливі довірчі інтонації.

"Книги в червоній палітурці", написані Мариною Цвєтаєвої, дозволяють нам зануритися в чудовий світ дитинства поетеси, повний чудових історій.

https:// goldlit. UK/tsvetaeva / 1167-knigi-v-krasnom-pereplete-analiz (приберіть пробіли)

Объяснение:

Вас заинтересует