• Предмет: История
  • Автор: alinashaguta3
  • Вопрос задан 10 месяцев назад

причини скасування гетьманства в Україні і наслідки цієї події​

Ответы

Ответ дал: zimo26
15
З приходом до влади в Росії Катерини II (1762–1796) було завершено справу, розпочату в Україні Петром I по остаточній ліквідації української автономії.
Нова імператорка Катерина II, прагнучи уніфікації та централізації державного управління, у 1764 р. після звернення К. Розумовського з проханням запровадження спадкового гетьманства в Україні та розширення його прав викликала його в Петербург і примусила подати рапорт про відставку. 10 листопада 1764 р. імператриця видала указ про ліквідацію інституту гетьманства в Україні. Уся повнота влади зосередилась у руках президента Другої Малоросійської колегії (1764–1786 рр.) генерал-губернатора П. Румянцева. Було взято жорсткий курс на централізацію та русифікацію. Суть цього курсу у тезі імператриці: „Коли в Малоросії зникнуть гетьмани, треба зробити все , щоб стерти з пам’яті їх та їхню добу„. І цей наказ послідовно й наполегливо втілювалися в життя наступними російськими правителями старої і нової доби понад 200 років.
Після ліквідації гетьманства осередком формування політичної свідомості українського населення, реальною перешкодою колоніальній політиці Російської імперії на Україні залишилась Запорізька Січ.

zimo26: Причини скасування Гетьманщини: відірваність більшості станів від військового устрою Гетьманщини; відсутність природних кордонів України, її відкритість з усіх боків; невизначеність більшості українського населення між українським патріотизмом і лояльністю до влади; нездатність козацької старшини стати політичною елітою, її угодовська політика щодо Російської імперії; слабкість міщанства як соціального стану через невисокий рівень розвитку урбанізації.
Вас заинтересует