• Предмет: Физика
  • Автор: zhenyasolovey
  • Вопрос задан 3 года назад

На поверхню скляного об'єктива нанесено тонку плівку, показник заломлення якої дорівнює 1,26. За якої найменшої товщини цієї плівки спостерігатиметься максимальне послаблення відбитого фіолетового світла довжиною хвилі 0,38 мкм? Абсолютний показник заломлення скла 1,6. Відповідь надати в нм.

Ответы

Ответ дал: DedStar
2

Ответ:

Объяснение:

Дано:

n пл = 1,26

n ст = 1,6

λ = 0,38 мкм = 0,38·10⁻⁶ м

______________________

h - ?

Проверим отношение:

n пл = √ (n ст)

n пл = √ (1,6) ≈ 1,26

Значит, можно использовать формулу:

h = λ / (4·n пл)

h = 0,38·10⁻⁶ / (4·1,26) ≈ 75·10⁻⁹ м      или    75 нм

Вас заинтересует