написати про звичаї (обряди) українського весілля​

Ответы

Ответ дал: Кремская
2

Під час сватання до сім'ї дівчини приходять свати, щоб домовитись про весілля. Звертають увагу на парубка, його позитивні риси, говорять про нього з найкращого боку. Якщо дівчина не згодна стати дружиною, то хлопець отримує гарбуз. Якщо згодна – сватам пов'язує рушник, а хлопець отримує вишиту хустинку.

Потім у домі нареченої відбуваються заручини, під час яких проходить обряд в'язання рушників, як символ нерозривного зв'язку між нареченими.

Згодом проходять оглядини, під час яких батьки зарученої дівчини оглядають господарство хлопця, який буде за чоловіка для їх доньки.

Молоді жінки, які живуть із чоловіками у злагоді, випікають коровай, який символізує здоров'я та достаток. Також майбутня наречена разом із подругами прикрашає зрізану гілку дерева запашними травами і квітами, що символізує утворення нової сім'ї.

Під час дівич-вечору у хаті нареченої дівчата співають пісні. Це прощання нареченої з дівоцтвом.

Виконують приготування до весілля: дружки допомагають одягти вінок та святкове вбрання нареченій, прикрашають її косу стрічками.

Наречені просять благословення у батьків.

Вінчання відбувається у церкві в неділю, після чого батьки зустрічають молодят із хлібом та сіллю на рушнику, обсипають збіжжям, цукерками та дрібними монетами.

Після вінчання святкують весілля з піснями, танцями, музиками.

Після весілля, у понеділок, молодій розплітають косу і одягають хустку.

Наступного дня, у вівторок, гості вбираються як цигани, ворожки і обходять родичів з піснями.

Вас заинтересует