1. Познач сполучення слів, у якому слово міцний вжито у прямому значенні.
А міцний горіх
Б міцний характер
В міцний кулак​


Аноним: Удачі!
Аноним: А, В

Ответы

Ответ дал: Кремская
4

Познач сполучення слів, у якому слово міцний вжито у прямому значенні

Аміцний горіх

В міцний кулак​

Додаткова інформація.

Слова можуть вживатись як в прямому, так і переносному значенні. Пряме значення – слово вживається так, як ми знаємо його в житті, в дійсності, тобто це природна назва предмета, яка в переважній більшості є первинною.  

Преносне значення – вторинне. Таке, що виникло на основі первинного внаслідок перенесення ознак, явищ за схожістю якостей, властивостей тощо. Переносне значення слова – це образна назва.  

Пряме значення слова міцний – такий, що важко зламати, зіпсувати, зруйнувати, має силу (стосується частин тіла людини, тварини), дужий.

Тому міцний горіх (твердість матеріалу ⇒ важко зламати), та міцний кулак (фізична сила) має пряме значення, тобто такими вони є в дійсності, в нашому повсякденному житті.

Міцний характер (тобто стійкий, сильний, незламний) – переносне (за подібністю властивостей).

Міцний горіх, або міцний горішок можна вжити у переносному значенні, якщо перенести ознаки плода-горіха на характер людини. Коли ми говоримо людині: "Ти міцний горішок", то маємо на увазі стійкість, незламність характеру. У даному завданні немає вказівки, що сполучення слів "міцний горіх" стосується людини, тому беремо за основу його первинне значення.


Аноним: Почему ви у меня удалите а сами пишите той же отвёт?
Кремская: Пояснення: 01Fish02, жодна з трьох відповідей не була повною, безпомилковою: І - В, ІІ - А, ІІІ - А,Б
Аноним: Міцний горіх!
Вас заинтересует