• Предмет: Химия
  • Автор: larchenko6464
  • Вопрос задан 2 года назад

При повному згорянні парів карбонової кислоти масою 0,6г утворилося 448 мл (н.у) вуглекислого газу і 0,36 г. води. Виведіть формулу сполуки.​

Вже знайшла

Ответы

Ответ дал: YenneferFromWengerb
12

Вроде оно

Cac2+2hno3=ca(no3)2+c2h2

ncac2=9,6/64=0,15моль

mhno3=36,1*16/100 =5,776 г

nhno3=~5,8/63=0,09 1cac2: 2hno3=1: 2 ncac2=1/2nhno3=0,09/2=0,045 моль оставшее количество сас2=0,15-0,045=0,105мол сас2+2н2о=са(он)2+с2н2 ncaoh)2=ncac2=0,105 ca(oh)2+2hcl=cacl2+h2o по 3 уравнению: nhcl=2ca(oh)2=2*0,105=0,21 mhcl=0,21*mr=0,21*36,5=7,665 мр-раhcl=7,665/0,1=76,65г vhcl=76,65/p=76,65/1,05=73 мл соляной кислоты для нейтрализации


larchenko6464: Відомо: m(CxHyOz)=0,6 г, V(СO2)=448 мл=0,448 л, m(H2O)=0,36 г

Знайти: формулу СхНуOz-?

Розв'язування

1. v(CO2)=V(CO2):VM=0,448 л : 22,4 л/моль=0,02 моль

М(СО2)=12+2•16=44 г/моль, маса 1 моль=44 г

m(CO2)=v(CO2)•M(CO2)=0,02 моль • 44 г/моль=0,88 г
larchenko6464: 2. Визначаємо масу атомів Карбону в карбон (IV) оксиді масою 0,88 г:

У 44 г СО2 - 12 г С, тоді

у 0,88 г СО2 - х г С

х=m(C)=0,88 г•12 г : 44 г = 0,24 г
larchenko6464: 3. Визначаємо масу атомів Гідрогену у воді масою 0,36 г:

M(H2O)=2•1+16=18 г/моль, маса 1 моль=18 г

У 18 г Н2О - 2 г Н, тоді

у 0,36 г Н2О - х г Н

х=m(Н)=7,2 г • 2 г : 18 г=0,04 г
larchenko6464: Знаходимо масу атомів Оксигену:

m(O)=m(CxHyOz)-m(C)-m(Н)=0,6 г - 0,24 г - 0,04 г=0,32 г
larchenko6464: Знаходимо співвідношення атомів Карбону, Гідрогену та Оксигену:

х:у:z=m(C)/M(C):m(H)/M(H):m(O)/M(O)=0,24/12:0,04/1:0,32/16=

=0,02:0,04:0,02=2:4:2, отже, формула С2Н4O2, або СH3—COOH

Відповідь: СH3—COOH
Вас заинтересует