• Предмет: Биология
  • Автор: 2007CRISTINA2007
  • Вопрос задан 2 года назад


1. Поясніть, як будова пір'я пов'язана з його функціями


2007CRISTINA2007: пожалуйста,помогите

Ответы

Ответ дал: melahlizok
2

Ответ:

Оперення і роговий покрив [ред]

Див. Також: Оперення (біологія) і Перо

Перо, 1 - Опахало. 2 - Стовбур. 3 - Звичайна поверхню. 4 - Пухова частина. 5 - Очин (стрижень).

Типи пір'я у птахів: 1 - контурне, типове махове перо, 2 - рульове перо (перо хвоста), 3 - покривне перо, 4 - нитевидное перо, 5 - кистеобразное перо, 6 - пухова перо.

Пір'я крила птаха: 1 - махові пера 1-го порядку; 2 - великі пір'я, що криють; 3 - крильце; 4, 8 - махові пера 2-го порядку; 5 - оперення плеча; 6 - середні пір'я, що криють; 7 - пір'я, що криють крила.

Структура пера синьо-жовтого ара

Шкірні покриви птахів тонкі, еластичні. У сполучнотканинному шарі є рясні пучки гладких м'язів, що прикріплюються до очинить контурного пір'я і змінюють їх стан. Шкірні залози відсутні, єдиною шкірної залозою у птахів є куприкова залоза, яка знаходиться над хвостовими хребцями (відсутній у безкілевих птахів, у деяких дрохв, голубів, папуг і ін.). Вона секретує маслянистий секрет, який птиці видавлюють дзьобом і змащують ним оперення, що сприяє збереженню еластичності пера[60].

Для всіх видів птахів характерним є наявність пір'яного покриву, який не зустрічається у інших сучасних тварин[57]. Пір'я покривають все тіло птаха, за винятком дзьоба і дистальних частин задніх кінцівок. У деяких птахів, у як наприклад індичок і американських грифів, оперення на голові і шиї або відсутній зовсім, або виражено дуже слабо[60].

Початкові стадії ембріонального розвитку пера схожі з розвитком луски. Тому можна говорити, що пір'я виникли в результаті еволюційних перетворень луски. Еволюційне походження пір'я можна простежити починаючи з хижих динозаврів синозавроптерікса і ділонга, покритих волокнистих пухом[61] У каудіптерикс, сінорнітозавра і мікрораптораможно спостерігати справжні пір'я[61].

Ответ дал: roknrol3000
2

Ответ:

Будова пір’яного покриву у всіх пернатих однакове (незалежно від того, ворона це або Ластівка, грак або Голуб). Опис частин, які входять до складу оперення:

Стрижень – довга, порожня трубка, до якої прикріплюються волоски.

Опахало – волосиста частина пір’я.

Очин – нижня неоперена частина з отвором на кінці.

Борідки першого порядку – ниткоподібні освіти, прикріплені до стрижня.

Борідки другого порядку – тонкі нитки, що ростуть з борідок першого порядку.

Гачки – скріплюють між собою борідки та формують пружне опахало (побачити їх можна, якщо досліджувати оперення за допомогою лупи).

У пір’ї є кератин, який входить до складу нігтів і волосся людини.

Объяснение:

Вас заинтересует