• Предмет: Қазақ тiлi
  • Автор: zunushanovsundet
  • Вопрос задан 2 года назад

20.01.21 ж.
5- сынып.Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Байқоңыр. Күрделі сөздер. Біріккен сөздер.
Сабақтың мақсаты: 5.2.4.1. Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын, тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыру.
Сабақтың басы: 17-бет. 1- тапсырма. Байқоңыр. Мәтінді оқыңдар.
Дескриптор:
- Оқушылар мәтінді түсініп оқи алады;
- Мәтін мазмұнын айтып бере алады;
- Күрделі сөздер мен біріккен сөздерді ажырата алады.
Түсіндірме сөздік. Құбыжық- табиғаттағы жан- жануардың ешқайсысына ұқсамайтын қорқынышты мақұлық.
1А –тапсырма. Құбыжықтың іс-әрекетіне қарап ,оны сипаттаңдар. (Оқушылар ауызша құбыжықтың қандай екенін айтады)
Сабақтың ортасы:
1Ә- тапсырма. Жазбаша орындаймыз.Сызбаны сызып жазады.
1Б- тапсырма . Сөйлемдерді оқып ,түбір сөздерді теріп жазыңдар.
Байқоңыр,Қызылорда,Қармақшы,ғарыш,үшін,бұл,қашық, ракета.
2-тапсырма. Туынды сөздерді тауып, түбір мен қосымшасын ажыратыңдар.
Жаңа+лық,ғарыш+кер,мейірім+ді,сұлу+лық, ғалам+шар.
Ереже. Күрделі сөздер дегеніміз- кемінде екі я одан да көп дара сөзден құралып, бір сұраққа жауап беріп,бір мағына береді.
-Қос сөздер: ЕЛ-ЖҰРТ,БАЛА-ШАҒА, ҚҰРТ –ҚҰМЫРСҚА Т.Б
- Біріккен сөздер: бәйтерек,тасбақа,тікұшақ,күнтізбе т.б.
- Қысқарған сөздер: ҰБТ(ұлттық бірыңғай тестілеу),БАҚ (бұқаралық ақпарат құралдары)т,б
- Тіркесті (тіркескен)сөздер: көркем шығарма,туған жер, құдайы қонақ,төрт түлік,үй жұмысы т.б.
Кері байланыс:

Ответы

Ответ дал: majrambekovalmaz
0

Ответ:счспп

Миооллжьм

Объяснение:ммии

Вас заинтересует