• Предмет: География
  • Автор: cejpes86
  • Вопрос задан 2 года назад

описати одну з річок австралії

Ответы

Ответ дал: Аноним
3

Ответ:

Річка Муррей разом зі своїм найбільшимприпливом (Дарлінг) формує найбільшу річкову систему Австралії. Її басейн становить 1 мільйон квадратних кілометрів. Це 12% території держави. Річка здебільшого сформувала кордону між двома штатами: Новий Південний Уельс і Вікторія. Муррей бере свій початок в Австралійських Альпах, тече на північний захід і впадає в Індійський океан в озеро Александріна. Річка досить мілководна, особливо в даний час. Окремі її притоки повністю пересихають, оскільки вода безмежно береться на зрошення. Річний стік - 14 км3, з яких 11 йде на сільськогосподарські потреби. Зрошуються прилеглі території, які дають до 40% рослинності всієї держави. Довжина річки Муррей - 2995 кілометрів.

Переважна більшість річок Австралії протікаютьвздовж узбережжя. Річка Муррей на карті знаходиться на сході материка, проходить кілька вглиб і відправляється в океан. Вона проходить через безліч різних природних комплексів: гори, ліси, гірські ліси, водойми і болота. Муррей проходить через кілька озер (Александріна, Куронг та інші), солоність яких досить різниться. За повноводності і довжиною ріка є австралійським аналогом американської Міссісіпі. Влітку річка стає повноводною, взимку - міліє. Крім Дарлінга, має багато досить великих приток: Гоулберн, Мітта-Мітта, Маррамбиджи, Лоддон, Овенс і Компаспе.

Історія річки

Спочатку річка Муррей звалася Юма. Вона була відкрита в першій чверті XIX століття експедицією колоністів Ховелла і Юма. На честь останнього і була названа. Через кілька років інша експедиція детально дослідила річку. Тоді-то вона і отримала свою нинішню назву. Керівник експедиції стертий вирішив залишити в століттях ім'я міністра австралійських колоній Джорджа Муррея. Річку стали негайно експлуатувати як водної магістралі для перевезення вантажів. Переважно це була шерсть, яку везли на південне узбережжя Австралії, звідки експортували до Великобританії. Річка Муррей увійшла в іригаційну систему в 1887 році з легкої руки Вільяма Чаффі. По берегах були зведені дамби і шлюзи, які стали харчувати фруктові сади, виноградники та бавовняні поля. Так триває і донині.

Вас заинтересует