• Предмет: Литература
  • Автор: AlMack07
  • Вопрос задан 2 года назад

есе про емпатію пж ​

Ответы

Ответ дал: Пеппер
1

"Слово «емпатія» походить від римського «patho», що означає

глибоке, сильне, чутливе почуття (відчуття), близьке до

страждання". _ Енциклопедія

Можливо, я останній у світі оптиміст, але мені здається, що українське населення потроху об'єднується у милосерді один до одного. Все частіше я спостерігаю, що господарі магазинів організовують відділи з безкоштовними продуктами для малозабезпечених; у містах відкриваються пункти харчування для бідних людей; в кав'ярнях все більше покупців беруть подвійну порцію кави — одну собі і другу для того, хто не може оплатити; в аптеках купують для літніх людей ліки; волонтери збирають по домівках і потім роздають нужденним одяг і речі. Я вважаю, що вайнерівська «ера милосердя» рухається в країну. Люди об'єднуються навколо доброти. Навіть такі прості добрі вчинки свідчать про це.

Події, описані в оповіданні Думбадзе "Собака", відбулися в перші роки війни. Люди  голодували, а вже про бездомних собак і говорити нічого. Одна з них забрела в їдальню, сподіваючись знайти хоч трохи їжі, але тут її ошпарив окропом злісний і жадібний кухар в брудному халаті. (Така ж біда стряслася і з бідним Шариком у Булгакова, пам'ятаєте?) Покалічена собака страждала, і знайшлася добра людина, - це був сам оповідач, - який пожалів її. Він приніс її додому, де дід, побачивши її, відчув такий приплив доброти, що сам став лікувати її рани. Через місяць після того, як зажили її рани, собака стала просто красунею. Вона воістину ожила від людської доброти, співчуття, чуйності. Потім сталося так, що всіх собак в селі довелося винищити через підозри в їх сказі. І хтось із сусідів вистрілив у Собаку, але вона залишилася жива, хоча і її довелося відвести далеко за село і там залишити. У день смерті діда Собака з'явилася в будинку і залишилася там назавжди.

У творі Нодара Думбадзе справедливість, людяність, доброта, любов і турбота сусідять з ненавистю, злістю, підлістю. Мимоволі замислюєшся над тим, як такі протилежні якості уживаються в людях? Чому ми всі, що живуть в одному світі, опиняємося такими різними в однакових обставинах? Чому один може бути байдужим до чужих страждань, інший - сам доставляти ці страждання, а третій - зцілювати чужий біль?

Ось що про це говорить старовинна легенда: всередині кожної людини відбувається боротьба двох вовків. Один вовк - жадібність, заздрість, брехня, амбіції. Другий вовк - мир, любов, доброта, милосердя. Завжди перемагає той з них, якого людина годує.

Читаючи хороші книги, ми переймаємося їх милосердям і годуємо в собі хорошого, доброго вовка.

Підгодовуймо кожен у собі вовка добра і милосердя, і добро переможе.

Ответ дал: NikAnastasia
2

Емпатія- це переживання. Емпатія - це наш відгук на стан і почуття іншої людини. Найпростіше емпатія з'являється, коли ми спостерігаємо за іншою людиною, що випробовує сильні емоції. Наприклад, коли ми співпереживаємо героям книги. Ми теж виявляємо емпатію. Також ми можемо співпереживати не тільки людині, вже відчуває сильне почуття. Але і тому, хто ділиться з вами своїми думками. І в таких ситуаціях ми намагаємося зрозуміти ту людину.

Вас заинтересует