• Предмет: Биология
  • Автор: sonyaluzikova07
  • Вопрос задан 1 год назад

? 10. Які коштовні камені для виробництва ювелірних виробів тобі
відомі? Які властивості вони мають? Добери про один із них цікаву
інформацію. Пожалуйста помогите!!!!​

Ответы

Ответ дал: saenkoalja2
11

За особливостями застосування і відносно вартості розрізняють дорогоцінні камені:

І порядку — рубін, смарагд, алмаз, сапфір синій, олександрит.

II порядку — демантоїд, евклаз, благородний жадеїт (імперіал), сапфір рожевий та жовтий (в деяких країнах — зелений, помаранчевий і фіолетовий), опал благородний чорний, шпінель благородна;

III порядку — аквамарин, берил, кордієрит, опал благородний білий та вогняний, танзаніт, топаз рожевий, турмалін, хризоберил, хризоліт, цаворит, циркон, шпінель;

IV порядку — адуляр, аксиніт, альмандин, аметист, герсоніт, гросуляр, данбурит, діоптаз, кварц димчастий, кварц рожевий, кліногуміт, гірський кришталь, кунцит, моріон, піроп, родоліт, скаполіт, спесартин, сподумен, топаз блакитний, винний та безколірний, фенакіт, фероортоклаз, хризопраз, хромдіопсид, цитрин, берил жовтий, зелений і рожевий.

Дорогоцінний камінь аквамарин − найбільш вишуканий і витончений різновид берилу. Свою назву мінерал отримав завдяки природній синяві, що нагадує різні відтінки хвилі чистого моря. Зовнішня крихкість каменю − дуже оманлива. Аквамарини містять іони заліза, тому стійкі до зносу, захищені від появи подряпин і роками зберігають скловидний блиск.

У природі ці мінерали − не рідкість. Їх добувають в Україні, у Бразилії, США, на Мадагаскарі, у Росії, Індії, Австрії. Ціна натуральних аквамаринів стартує від 30 до 150 доларів за карат і залежить від їх якості, розміру, огранки і кольору. Чим більш насичений відтінок, що нагадує води тропічних морів, тим вища вартість каменя. Однак, аквамаринові кристали можуть мати різне забарвлення, що варіює від світло-зеленої до сапфірово-синьої гами. Бувають і камені з кольоровим включенням. На ціну прикрас впливає також розмір мінералу. Вартість золотих каблучок с аквамарином досить приємна, але цей камінь все ж вважається рідкісним та особливим.

Аквамарин змінює колір залежно від погоди, виконуючи роль природного барометра. У давнину амулети з мінералом брали з собою у подорож мореплавці: як тільки камінь ставав мутнішим чи набував зелених відтінків, слід було готуватися до бурі або сильного шторму. Аналогічним чином, за переказами, кристал реагує на брехню, попереджаючи господаря про нещирість оточення або його власну нечесність.

Вас заинтересует