• Предмет: Биология
  • Автор: dashadaleka12
  • Вопрос задан 2 года назад

інформація про фіалку кімнатну рослину​

Ответы

Ответ дал: chalentur
0

Ответ:

За описом кімнатні фіалки схожі між собою, однак, є ряд відмінностей. В основному це стосується відтінків суцвіть і форми листя. Рослина являє собою розетку з листя, центральне стебло, у якого відсутнє. В середині формуються невеликі квітки, форма їх може бути простою або химерною. Забарвлення пелюсток і листя різноманітне. Розетка по формі зустрічається від простої до дуже махрової.

Якщо за фіалками правильно доглядати, то вони не принесуть абсолютно ніяких турбот своєму власникові. Багато квітникарів збирають цілі колекції цих ефектних квіточок, так як різновидів і сортів їх існує велика кількість. Незважаючи на те, що в колекції може налічуватися велика кількість екземплярів, доглядати за ними досить просто. Справа в тому, що доглядати за ними потрібно однаково, а це, безумовно, робить життя «колекціонера», та й простого квітникаря набагато легшим.Який догляд потребує фіалка

Освітлення. Фіалка буде чудово рости в кімнатних умовах тільки в тому випадку, якщо їй буде вистачати світла.

В той же час слід пам'ятати, що фіалкам можуть нашкодити прямі промені сонця, тому на вікно з південної сторони їх потрібно ставити з великою обережністю. В цьому випадку їх рекомендується обов'язково притінити. Зробити це досить просто, потрібно закрити вікно за допомогою легкої фіранки на висоту росту фіалок.

У зимовий час, коли день скоротиться, фіалка потребує додаткової підсвітки. Для цього використовують лампи денного світла. Світловий день для таких квітів повинен бути приблизно 13-14 годин.

Температура.  Рослина добре себе почуває при температурі в 18-25 градусів, в темний час доби можна помістити в умови на 5 градусів прохолодніші. Але фіалка не любить протяги і низькі температури, які сприяють затримці розвитку.

Вологість повітря.  Важливу роль в догляді за цією квіткою грає вологість повітря в домі. Якщо в кімнаті повітря сухе, фіалка загине.Ні в якому разі не зволожуйте фіалку з розпилювача. Однак такі квіти полюбляють високу вологість. Підняти вологість можна обприскуванням теплого повітря біля квітки. Також, виходом з такої ситуації стане відкрита ємність, наповнена водою, яку потрібно розмістити в безпосередній близькості від рослини.

Полив.  Фіалки щодо поливу досить примхливі. Слід пам'ятати, що такій рослині не до душі надмірно частий полив, протяги, а також сильна пересушування субстрату.

 

Частота поливу залежить від сезону. Так, за тиждень фіалку потрібно полити 1 або 2 рази. Вода при цьому повинна бути м'яка, обов'язково добре відстояна і кімнатної температури. При звичайному поливі (не через піддон) потрібно дотримуватися великої обережності. Справа в тому, що якщо крапельки вологи потраплять на листочки або черешки, то може почати розвиватися гниль.

Найкраще поливати квітку через піддон. Для цього в нього потрібно влити рідину на висоту 2/3 висоти самого горщика. Через 20-30 хв. не забудьте вилити з піддона залишки рідини, тому що в іншому випадку корінці можуть загнити.

1 раз в 4-8 тижнів таким квітам можна влаштувати душ в гігієнічних цілях. Після нього необхідно видалити з рослини всю вологу, яка не стікла сама. Для цього видаліть всі крапельки і ретельно огляньте точки росту квітів, щоб вони були сухими.

Грунт.  Грунт для фіалок має бути пухким, швидко вбирати воду й добре пропускати повітря.

У спеціальному магазині можна придбати грунтосуміш, призначену для вирощування фіалок. Вона неймовірно легка. Однак у неї є один великий мінус, а саме, під час поливу рідина не просочує субстрат, а просто стікає вниз по стінках ємності, в якій росте квітка. Виходом з такої ситуації стане приготування земельної суміші для посадки власними руками. Для цього потрібно просіяти садову землю і всипати в неї не дуже велику кількість піску. Потім її слід прожарити в духовій шафі, щоб очистити від шкідників і хвороботворних мікроорганізмів.

Объяснение:

Вас заинтересует