• Предмет: История
  • Автор: etozheklown
  • Вопрос задан 1 год назад

Як розвивалися події на радянсько-німецькому фронті у 1944 р.?

Ответы

Ответ дал: reshans
8

-----------------------------------------------------------

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

Если не сложно пометьте как лучший ответ

Ответ:

1944 р. розпочався наступом під Ленiнградом. 14 січня — 29 лютого 1944 р. тут було проведено успішну наступальну операцію. Місто було повністю деблоковано. Закінчилась 900-денна блокада легендарного міста, яке втратило не менше 800 тис. своїх мешканців.

Практично одночасно з цим розвивалась операцiя по визволенню Правобережної України. Ключовою з них стала Корсунь-Шевченківська. Війська 1-го Українського фронту (командуючий — М. Ватутiн) і 2-го Українського фронту (командуючий — І. Конєв) оточили корсунь-шевченківське угрупування противника. В результаті було знищено 55 тис. ворожих солдатів‚ 18 тис. взято в полон. За тактикою і військовим мистецтвом оточення і знищення німецького угруповання в районі Корсунь-Шевченківського одержало назву "другого Сталінграду".

26 березня 1944 р. з’єднання 2-го Українського фронту першими вийшли до державного кордону СРСР.

У середині квітня війська 1-го Українського фронту підійшли до передгір`я Карпат. Більшу частину Правобережної України було звільнено.

За наступом на Правобережній Україні 8 квітня почалась Кримська операція 4-го Українського фронту (командуючий — Ф. Толбухін). Вона завершилась 12 травня 1944 р. повним розгромом німецько-фашистського угрупування і визволенням Криму. Не дивлячись на жорстокий опір ворога, 9 травня 1944 р. було визволено Севастополь. У цих боях ворог втратив 100 тис. вбитими і пораненими, а також велику кількість бойової техніки.

Нiмецьке командування вважало, що влітку 1944 р. радянська армія продовжить наступ у південному напрямі.

Однак з весни 1944 р. йшла підготовка літніх наступальних операцій по розгрому групи армії «Центр», звільненню Білоруссії, Прибалтики, Західної України. З цією метою було підготовлено серію операцій, ключовою з яких мала стати «Багратіон».

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★

-----------------------------------------------------------

Вас заинтересует