Які відкриття зробила Аліса у Країні Див?​

Ответы

Ответ дал: Аноним
8

Ответ:

Можливо, головне послання надзвичайно дивною книги Керролла полягає в тому, що світ насправді сповнений безумства і нелогічності, тому замість того, щоб шукати всьому пояснення, варто просто насолоджуватися чарами.

Ответ дал: sa7086888
4

Ответ:

Випий мене"

В одній із перших пригод Аліса знаходить зілля з написом "Випий мене" на пляшці, яке зменшує дівчинку до розміру всього 10 дюймів (25 сантиметрів). А чарівний пиріг, якій вона з'їдає відразу потому, має прямо протилежну властивість – Аліса стає настільки великою, що дістає головою до стелі. Це одна з найбільш відомих частин оповідання, яка першою привернула увагу не лише Волта Діснея, а й науковців.

1955 року психіатр Джон Тодд відкрив психічний розлад, за якого пацієнти відчували, ніби їхнє тіло "відкривається, як телескоп".

Розлад, який заслужено отримав назву синдром Аліси в Країні Чудес, найчастіше зустрічається у дітей. "Діти розповідали, що речі навколо здаються їм перевернутими з ніг на голову; або коли їх матір стояла в іншій частині кімнати, вони відчували, що вона поруч", – розповідає Грант Лью, невролог з Пенсільванського університету у Філадельфії, який вивчає цей феномен.

Герцогиня і Чеширський Кіт

Країна Чудес сповнена персонажів, які легко змінюють форму, - наприклад, гротескна герцогиня і її немовля.

Поки Аліса тримає маля на руках, його ніс стає більш кирпатим, а очі зближуються, і воно починає рохкати. Перш ніж Аліса усвідомлює, що трапиться, дитина перетворюється на свиню. Пізніше Аліса знайомиться з Чеширським котом, чия посмішка дивним чином залишається, навіть коли сам кіт зникає.

Предмети у наших снах часто зазнають чудернацьких метаморфоз. Письменнику вдалося тонко підмітити особливості наших снів, зокрема дивне відчуття часу уві сні.

Неврологи пояснюють ці явища тим, що під час сну мозок оброблює інформацію – об'єднує спогади, створює зв'язки між різними подіями, щоб побудувати цілісну історію нашого життя. Коли у пам'яті одночасно з'являються образи, наприклад дитини та свині, мозок може поєднати їх у сюрреалістичну картинку.

Біла королева і подорож у часі

Пізніше у своїй подорожі Аліса знайомиться з Білою Королевою, з якою веде довгі розмови. Це найзагадковіше із творінь Керролла - з дивовижною здатністю передбачати майбутнє. Утім, роздуми королеви про особливості пам'яті самі на диво пророцькі.

"Від середини 2000-х років вчені-неврологи дійшли думки, що пам'ять насправді стосується не лише минулого – вона допомагає вам діяти відповідним чином у майбутньому, – пояснює Елеонора Магвайр з Університетського коледжу Лондона, яка часто використовує Білу Королеву для ілюстрації своєї ідеї. – Щоб виробити найкращий курс дій, ви маєте дивитися на себе в проекції".

Коли ми уявляємо собі майбутнє, то зазвичай розкладаємо наші спогади на частини, а потім монтуємо їх у новий сценарій. Пам'ять і передбачення використовують однаковий спосіб "подорожі в розумовому часі" в одній і тій же ділянці мозку.

Хіба можливі неможливі думки?

Продовжуючи дослідження людської уяви, королева наголошує на важливості думок про неможливе. Ця частина оповідання особливо подобається доктору Гопнік, яка вперше прочитала Алісу в три роки, а потім присвятила свою кар'єру вивченню того, як ми будуємо наші фантазії.

Вона відкрила, наприклад, що діти, які часто фантазують і вірять у "неможливі" речі, мають, як правило, більш розвинені когнітивні здібності. Вони здатні на гіпотетичне мислення і більш проникливо розуміють мотиви і наміри інших людей. "Те, що вони роблять під час уявної гри, насправді, це розроблення гіпотези і доведення її до логічного завершення", – розповідає дослідниця.

Пригоди Аліси рясніють сюрреалістичними зустрічами, які допоможуть будь-кому потренувати фантазію.

(думаю что то, то и подойдёт)

Вас заинтересует