Характеристика головних героїв твору "Момент"​

Ответы

Ответ дал: karmalitaanastasia9
1
Шехерезада — в’язень, який «веселить» співкамерників світлими історіями з минулого. Головний герой оповідання  розповів своїм товаришам дивовижну історію про казкову зустріч з панною Мусею на державному кордоні. Їх зустріч – дивовижний подарунок долі двом одиноким душам.
панночка Муся — красива дівчина, яка переходить кордон разом із Шехерезадою; 
контрабандист Семен Пустун – намагається допомогти Мусі й Шехерезаді перейти кордон.
“Момент” Винниченко образ панни Мусі

Образ Панни – це втілення ідеї вічної жіночності, краси й загадкової незбагненності, Опис зовнішності «Сама настояща, городська панна, в гар­неньких черевиках, що визирали з-під сукні, із солом’яним бриликом на колі­нах»
Очі «А очі, як у зляканої лані, променисті, Чисті, великі». «Очі горіли напруженням і були великі, Прекрасні»
Сміх «Ах, якби ви знали, який сміх у неї був! А сміх є дзеркало душі»
Манери поведінки «Галантно повела вона рукою круг себе» «Вона вийняла з-під свитки хусточку і по­чала витирати мій лоб із серйозним і за­клопотаним поглядом»
Зовнішність в екстре­мальних ситуаціях «Панна, з повислими на ній соломинками, з великими очима, із суворо застиглою по­статтю, здавалась якоюсь фантастичною феєю». «Волосся висмикнулось з-під хустки й ди­кими, серпосхожими пасмами обіймали лице. Свитка незграбно висіла на плечах і тягнула їх донизу». «З висмикнутим волоссям, з великими палаючими очима, з міцно стиснутими устами, зігнута, вона здавалась якимсь дивним, прекрасним звіром, сильним, на­пруженим, диким». «Очі горіли їй, лице дрижало великим, безумним щастям побіди, побіди життя».
Риси характеру «Убити себе зумію». «А знаєте, мені чогось зовсім не страшно… Цікаво тільки дуже». «—… Ви надзвичайно гарні зараз. — Я не знаю, що треба сказати на це»
Вчинки «Стражники трусять уже товаришів… Якусь панночку шукають».
Погляди на життя «…А ім’я — пошлість». «Як мене вб’ють,… напишіть так: «Мусю вбито на кордоні. Вмерла так, як вмира­ють ті, що люблять життя». Більше ні­чого» «— Наше кохання повинно вмерти зараз, щоб, як хтось сказав, ніколи не вмирати». «А вона, ніби дивлячись собі в душу, обривисто-напружено говорила: — Щастя — момент. Далі вже буденщина, пошліть… Саме найбільше щастя буде мі­зерним в порівнянні з цим. Значить зовсім не буде». «— Я буду носити вас в душі»
Муся впевнена, що щастя – це сукупність коротеньких моментів. Людина все життя щасливою не може бути. Але не слід втрачати оптимізму й любові до життя.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/moment-vinnichenko-obrazi


kozakevycr2: це більш схоже на цитатну характеристику
kozakevycr2: (раптом комусь знадобиться) Персонажів у новелі троє: Семен Пустун - контрабандист, революціонер, під кличкою Шехерезада, та Муся - теж революціонерка, що, виконуючи якесь партійне завдання, повинна перейти кордон. Ім'я, яким назвалася дівчина, - швидше кличка, бо всі, хто займався революційною діяльністю, з метою конспірації мали, виражаючись по-сучасному, позивні. І навіть найближчі товариші по боротьбі не знали справжніх імен своїх однопартійців.
kozakevycr2: Крім людей, у творі є образ весняної природи. Вона виступає повноправним героєм новели. Саме жива природа сприяє спалаху кохання між двома незнайомими людьми.
За волею долі двоє молодих людей опиняються у небезпечній ситуації: таємний перехід по інший бік кордону завжди має має смертельну небезпеку. Навколо буяє весна, коли все у повному розквіті: оживає поле, ліс. Співають пташки, повзає комашня, море сонця - все підкоряється законам відродження природи.
kozakevycr2: А молодий хлопець і панночка (так називали тоді дівчат юного віку) мусять ризикувати власним життям заради боротьби, на яку свідомо прирекли себе. І тут читач бачить, якими є головні персонажі. Володимир Винниченко глибоко розкриває характери революціонера і революціонерки. Автор робить це так майстерно і філігранно, що змушує нас читати не лише рядки новели, а й між рядками.
kozakevycr2: Ми бачимо героїв твору не лише в розмовах, у поводженні, врешті- решт у діях - тут розкрита душа і молодого чоловіка, і панночки в усій повноті щирості. На межі між життям і смертю немає кокетства. лукавості чи прикидання. Тут все, як оголений нерв.
kozakevycr2: Новела має філософський зміст. Автор твору порушує проблеми, які все життя постають перед з людиною: цінність життя чи нехтування смертю, боротьба заради інших чи "моя хата скраю", бути самим собою чи прикидатися іншим, кохання і щасливе сімейне життя чи найвищий обов'язок. Письменник спонукає читача роздумувати, здогадуватися, розмірковувати, сперечатися, погоджуватися, заперечувати.
Вас заинтересует