на гарызантальнай падлозе стаіць хлопчык масай m = 45 кг. Вызначце ціск хлопчыка на падлогу, калі плошча падэшвы яго чаравіка S = 150 см2
Ответы
Ответ дал:
0
m=45 кг
S1=150*10^-4 м²
p-?
p=F/S
F=mg
S=2S1 (т. к у него две ноги и два ботинка)
p=mg/2S1
p=450/2*150*10^-4=1.5*10^4 Па
Вас заинтересует
2 года назад
8 лет назад
8 лет назад