1. Чому людину визначають найвищою цінністю демократичного суспільства?

2. Чому мораль громадянського суспільства називають гуманістичною?​

Ответы

Ответ дал: andrjuhaVAHVAHVAH
1

З усього, що є у світі, найціннішою для людини є сама людина. Ще давні греки вустами філософа Протагора казали: «Людина є мірою всіх речей». Тільки людину наділено розвиненими здібностями усвідомлювати та перетворювати навколишній світ на засадах Розуму, Добра і Краси. Кожна людина, яка жила, живе чи житиме, є унікальною, а відтак - цінною вже тому, що вона - Людина.

Прочитайте давньогрецький міф. Порадьтеся в парах, про що в ньому йдеться. Чому Прометей вирішив принести людям великі дари? Як цей міф втілює цінність людини? Поділіться думками з класом.

2. Вопрос

Ви вже знаєте, що певні норми поведінки людини по відношенню до себе, інших людей та суспільства загалом виникли віддавна. З них складалися звичаї, традиції, правила. Моральні норми дають змогу оцінювати вчинки людей з позицій добра чи зла. Норми моралі пропонують ідеал людської поведінки. Втілення цього ідеалу забезпечує совість кожної людини і тиск громадської думки. Якщо людина порушує норми моралі, це викликає осуд громади. Так було й за давнини.

З плином часу деякі моральні правила відходили в минуле, як, наприклад, захист честі й гідності на дуелі, поширений за часів пізнього середньовіччя. Інші живуть і сьогодні. Саме вони становлять сукупність загальнолюдських цінностей.

Нині в більшості розвинених країн світу все частіше йдеться про формування громадянського суспільства. У такому суспільстві найвищою цінністю є людина, громадянин. Завданням громадянського суспільства є створення найкращих умов для її різнобічного розвитку, активної участі в громадському житті. Суспільство прагне, аби кожна людина могла максимально розвинути свої здібності, застосувати їх на власну користь, а також на добро й щастя інших людей та людства загалом.

Задля досягнення цієї мети в багатьох державах, що розвивають громадянське суспільство, ухвалюють закони, що гарантують та охороняють права і свободи людини, створюють державні установи, організації, які опікуються проблемами життя та розвитку громадян.

Для того щоб активно впливати на життя суспільства, самі громадяни добровільно об'єднуються в товариства, асоціації, спілки тощо, які без втручання державної влади і державних установ самі вирішують питання свого життя. Асоціації і товариства спрямовують свою діяльність на створення умов для розвитку творчих здібностей громадян (творчі об'єднання художників, письменників та ін.), згуртовувати тих, хто має спільне хобі (мисливці, рибалки, філателісти тощо). Серед них є благодійні організації, творчі, наукові й професійні спілки, громадські засоби масової інформації (газети, журнали, теле- і радіоканали), спортивні, дитячі, юнацькі, жіночі організації, об'єднання за інтересами тощо.


Аноним: я не могу скопировать текст потому что я на телефоне
andrjuhaVAHVAHVAH: Блин
andrjuhaVAHVAHVAH: Вообще, инфо то что надо, но я плохо знаю украинский
Аноним: спасибо)
andrjuhaVAHVAHVAH: Там та информация
andrjuhaVAHVAHVAH: Не зачто)
Вас заинтересует