• Предмет: Биология
  • Автор: krohmalnadiika0307
  • Вопрос задан 2 года назад

1. Що таке моніторинг? Які існують види моніторингу?
2. Яке природокористування переважало в Україні впродовж останніх століть?
3. У чому полягає концепція сталого розвитку людства?
4. Які заходи щодо раціонального природокористування необхідно впрова-
Джувати в Україні?
5. Чи можете особисто ви економно використовувати ресурси? Наведіть при-
Клади таких можливостей.
6. Що таке рециклінг? Поясніть, яке значення для раціонального викори-
стання природних ресурсів має відсортовування сміття.
Будь ласка)​

Ответы

Ответ дал: yuliado13
11

Ответ:

1. Моніторинг - це система постійного спостереження за станом компонентів у природних чи антропогенних ландшафтах з метою охорони природи, раціонального використання її ресурсів та безпеки життя й діяльності людини.

Виділяють різні види моніторингу в залежності від критеріїв:

біоекологічний (санітарно-гігієнічний);

геоекологічний (природньо-господарський);

біосферний (глобальний);

геофізичний;

кліматичний;

біологічний;

здоров'я населення й ін.нение:

2.Раціональне.

Раціональне природокористування передбачає реалізацію заходів щодо економної експлуатації природних ресурсів, очищення викидів та знешкодження відходів, охорони й відтворення природних умов і ресурсів.

3.Сталий розвиток людства передбачає перехід до раціонального природокористування, забезпечення можливостей природного довкілля до самовідновлення, усвідомлення суспільством переваги екологічних цінностей над іншими.

4. 1)Економна  експлуатація природних ресурсів (ресурсозбереження). Передбачає зменшення затрат сировини, палива, енергії для виробництва різних видів продукції.

2)Зменшення і очищення викидів у довкілля та знешкодження відходів. Щорічно в Україні утворюється близько 1 млрд тонн газуватих, рідких і твердих відходів виробництва та споживання.

3)Охорона й відтворення природних умов і ресурсів. Передбачає заходи щодо збереження і примноження біологічного розмаїття, охорони джерел і малих річок, збереження ґрунтів і відновлення їх родючості, лісовідновлення, охорони ландшафтів тощо.

5. Багато використаних матеріалів (металобрухт, макулатура - картон і папір, скло, пластик, гумові шини, тканини) можуть стати  вторинними ресурсами. Тобто кожна людина може сортувати сміття.

6. Рециклінг - повернення в господарський обіг матеріалів, що містяться у промислових, сільськогосподарських, побутових та інших відходах. Наприклад, у сільському господарстві з давніх-давен використовуються органічні сільськогосподарські та побутові відходи у вигляді гною та компосту.

Вас заинтересует