• Предмет: История
  • Автор: lidakarajvan344
  • Вопрос задан 2 года назад

що відбувалося 133 р. до н. е.​

Ответы

Ответ дал: 1asya12
0

Відповідь:

Приєднання Пергама (133 рік до н.е.)

У другій половині II ст. до н.е. Рим, не маючи достатніх сил і засобів для прямого захоплення і окупації переживали внутрішню кризу елліністичних держав, таких як Селевкідская держава, птолемеевский Єгипет і Пергамское царство, з успіхом проводив на Сході політику провокування внутрішньополітичних конфліктів, втручання в боротьбу за владу і нацьковування одних держав на інші з метою їх подальшого ослаблення. Римська дипломатія, як могла, сприяла остаточного розпаду держави Селевкідів. Ослаблений нескінченними династичними чварами Єгипет потрапив в залежність від Риму. Нарешті, пергамским царі, цінуючи союзом з Римською республікою, строго дотримувалися ірорімской політичної орієнтації, незважаючи на те що після розгрому Македонії римляни зробили ряд акцій, спрямованих на ослаблення Пергама. Країну заполонили римські ділки, комерсанти і лихварі, які разом з пергамской елітою грабували місцеве населення. В широких верствах населення зріло невдоволення про- римської політикою царів з династії Атталидов 1.

Останнім законним правителем Пергама був АтталIII Філометор Евергет (138-133 рр. До н.е.).В античній історіографії склався вкрай негативний образ цього правителя: безглузда неврастенік, нездатний правити країною, він відійшов від державних справ, повністю присвятивши себе ботаніки та фармакології, ліпленню та мистецтва бронзового литва. Аттал поводився досить екстравагантно, з'являючись на публіці в лахміття і неголений. культивуючи отруйні рослини, Цар створював різноманітні отруйні зілля, дія яких, як говорили, він перевіряв на своїх наближених. Крім того, античні автори дорікали Атталі IIIу вбивстві його друзів і стратах родичів.

У 133 р до н.е. Аттал III раптово помер у віці 38 років (імовірно, від інсульту), не залишивши прямого спадкоємця. Одночасно зі звісткою про смерть царя його піддані дізналися про те, що Аттал заповів своє царство Риму. Сенат поспішив прийняти постанову про приєднання території колишнього Пергамського царства до Римської республіці. Однак далеко не всі колишні піддані пергамських царів погодилися з таким поворотом подій, не кажучи вже про сумніви в автентичності царського заповіту. Антиримську настроями серед місцевого населення скористався Арістоніка, Син вірного союзника римлян царя Евмена IIвід наложниці і єдинокровний брат Атталі III.Очоливши рух рабів і бідноти, Арістоніка спробував відновити політичну незалежність Пергама. Він оголосив себе царем під ім'ям ЕвменаIII (132-129 рр. До н.е.).

Арістоніка вдавалося протягом двох років тримати йод контролем досить значну територію 1. У боротьбі з інсургентів римляни залучили на свій бік приморські грецькі міста, а також правителів Віфінії, Понта, Каппадокії і Пафлагонии. Арістоніка, що зібрав численну армію, в 131 м до н.е. розбив в битві біля міста Левки військо консула Публія Ліцинія Красса Муціана (сам консул потрапив у полон і був убитий). У наступному році Арістоніка зазнав поразки від військ консула Марка Перперна, а ще через рік він був замкнений римлянами в карійського місті Стратоник. Вимушений капітулювати, Арістоніка був полонений і відправлений до Риму, де його провели в тріумфі Манія Аквіли, після чого задушили у в'язниці (128 до н.е.). Повстання після смерті Перперна було остаточно придушене консулом манием Аквілі, який наказав отруїти в Мизии все джерела і колодязі, щоб примусити до здачі непокірні міста. У 129-126 рр. до н.е. на території колишнього Пергамського царства за постановою сенату була створена провінція Азія (до її складу увійшла також Карія, яку римляни відібрали у родосцев). З тих пір багатюща провінція Азія надовго стала об'єктом жадібних прагнень римських промагістратов і откупщіков- публиканов (недарма Цицерон назвав Азію «провінцією-развратітельні- цею», маючи на увазі згубний вплив азіатської розкоші на звичаї не тільки місцевого населення, але і оперували тут римських адміністраторів і комерсантів).

Пояснення:

Вас заинтересует