• Предмет: География
  • Автор: sergijgurov782
  • Вопрос задан 2 года назад

Гідросфера – це ... оболонка Землі:
а) тверда; б) повітряна; в) водна
2. За якою схемою здійснюється великий кругообіг води в природі?
а) Океан – атмосфера – суходіл – Океан; б) Океан – атмосфера – Океан; в) суходіл – атмосфера – суходіл
3. Яку частку гідросфери складають води Світового океану?
а) 71%; б) 86,5%; в) 96,5%
4. Найбільшою частиною Світового океану є:
а) океан; б) море; в) затока; г) протока
5. На Землі умовно виділяють океанів:
а) 2; б) 3; в) 4; г) 5
6. Найменшим за площею поверхні є океан:
а) Тихий; б) Атлантичний; в) Північний Льодовитий; г) Індійський
7. Які з наведених морів є внутрішніми?
а) Чорне; б) Берингове; в) Саргасове; г) Середземне; д) Червоне
8. Острови, які виникли в наслідок відокремлення частини суходолу від континентів, називають:
а) вулканічними; б) материковими; в) кораловими
9. Для утворення яких островів необхідними умовами є незначні глибини та високі температури води?
а) вулканічними; б) материковими; в) кораловими
10. Найбільшим за площею півостровом світу є:
а) Індостан; б) Кримський; в) Лабрадор; г) Аравійський
11. Основними властивостями океанічних вод є:
а) солоність; б) прозорість; в) температура; г) колір; д) смак
12. В яких одиницях вимірюється солоність води?
а) кг; б) ‰; в) %; г) м3
13. В якому напрямку відбувається зниження температури поверхневого шару води в Океані?
а) від узбережжя до центру океану; б) від полюсів до екватора;
в) від екватора до полісів
14. Морські течії викликають:
а) підводні землетруси; б) постійні вітри; в) сила тяжіння Місяця
15. Яка з названих течій є холодною:
а) Гольфстрім; б) течія Західних вітрів; в) Північнотихоокеанська
16. Морські організми, що живуть у верхньому шарі води називають:
а) планктоном; б) нектоном; в) бентосом
17. Як називають місце, де річка впадає в іншу водойму?
а) витік; б) річище; в) гирло; г) притока
18. Підвищення води в річці, яке відбувається в певний період року і щорічно повторюється це:
а) паводок; б) живлення; в) межень; г) повінь
19. Які озера за походженням улоговин виникли внаслідок від ступання давнього моря?
а) тектонічні; б) реліктові; в) льодовикові; г) вулканічні
20. Як називають підземні води, які розташовані на першому від поверхні водотривкому шарі гірських порід?
а) верховодка; б) ґрунтові; в) міжпластові; г) артезіанські
21. Найбільші запаси прісної води містять:
а) річки; б) озера; в) льодовики; г) підземні води
22. Найбільш активно людина використовує...
а) підземні води; б) воду річок; в) воду озер; г) льодовики; д) болота

Другий рівень. Дайте визначення понять
“Океан”, “море”, “затока”, “протока”, “острів”, “півострів”, “солоність води”, “водна маса”, “океанічна течія”, “річкова система”, “річковий басейн”, “вододіл”, “живлення річки”, “режим річки”, “болото”, “ґрунтові води”, “міжпластові води”, “льодовик”, “багаторічна мерзлота”

Третій рівень. Розподіліть названі географічні об’єкти за категоріями та місцезнаходженням на материках або поблизу них.
Мексиканська, Індостан, Дунай, Каспійське, Мадагаскар, Амазонка, Лабрадор, Великобританія, Ніл, Скандинавський, Чорне, Бенгальська, Байкал, Гренландія, Великі Американські, Біскайська, Шрі-Ланка

Четвертий рівень. Порівняйте різні типи підземних вод та запишіть висновок​

Ответы

Ответ дал: markevichaleksandra2
4

Ответ:

1 етап:

1-в

2-а

3-в

4-а

5-в

6-в

7-г

8-а

10г

11в

12б

13в

14б

15б

16б

17в

18а

19а

20а

21в

22а

Океа́н — водний простір земної кулі за межами суходолу. Найбільший водний об'єкт, який є частиною Світового океану, розташований серед материків, має систему циркуляції вод.

Мо́ре — частина океану, яка відокремлена від нього суходолом, підвищеннями підводного рельєфу або островами і має своєрідний гідрометеорологічний режим, вирізняється властивостями та складом води (солоністю, прозорістю, температурою, біологічним складом).Зали́в — часть океана, моря, озера или другого водоёма, глубоко вдающаяся в сушу, но имеющая свободный водообмен с основной частью водоёма.

Прото́к, прото́ка — водоток, являющийся частью другого водотока, или соединяющий другие водотоки или водоёмы, который не имеет свойственных реке комплексов русловых образований.

Выделяются два вида проток:

часть речного русла с одной стороны от руслового острова или другого морфологического элемента сложного речного русла,

короткий водоток, соединяющий между собой водоёмы: озёра или озеро с рекой, реже реку с озером или две реки[1].О́стрів (діал. ви́спа[1]) — частина суходолу, оточена з усіх сторін водою. Від материків відрізняються порівняно невеликими розмірами. Трапляються поодинокі острови та архіпелаги (групи островів). Острови в океанах і морях поділяють на материкові й самостійні (вулканічні, коралові, намивні). Серед островів річок і озер розрізняють намивні та ерозійніПіво́стрів — частина материка, острова або іншого (більшого) півострова різної величини і форми, оточена морем або озером.

Солоність — сумарний вміст всіх твердих розчинених речовин, що містяться в 1 кг морської води, виражені в грамах. Вимірюється в проміле (‰), або одиницях PSU (PracticalSalinity Units). Середня солоність Світового океану 35 ‰.Водная масса — значительный объем морской воды, формирующийся в определенной акватории Мирового океана под влиянием определенных геофизических факторовОкеанічна течія - це горизонтальне переміщення водних мас на великі відстані у вигляді широких потоків. Один з різновидів рухів води у Світовому океані, іноді їх називають морськими або океанічними «річками»

Річкова́ систе́ма — сукупність приток головної річки у межах річкового басейну; частина гідрографічної сітки. Складається з головної річки (стовбура системи) і приток першого, другого й наступного порядків.

Водосборный бассейн — территория земной поверхности, с которой все поверхностные и грунтовые воды стекают в данный водоём или водоток, включая различные его притоки

Вододі́л — лінія, межа, що розділяє басейни суміжних водойм (річок, озер та інше) або скупчень підземних вод. Зазвичай вододіли проходять по гірських хребтах або через найвищі точки певної місцевостЖи́влення рі́чок і озе́р — поповнення водойм суші поверхневими і підземними водами. Поверхневі води поділяються на дощові, снігові і льодовикові.

Живлення підземними водами залежить від глибини врізу річкової долини і кількості розкритих нею водоносних горизонтів

Режи́м річо́к — закономірна зміна стану річок з часом, яка залежить в першу чергу від кліматичних умов. ... Найвищий рівень води в річці буває щороку в певний час, його називають повінню.

Боло́то — участок ландшафта, характеризующийся избыточным увлажнением, влаголюбивым живым напочвенным покровом.

Боло́то, багно́, драговина́ — біотоп, надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними рослинами, наприклад, мохом (маскег), з залишків яких звичайно утворюється торф.

Ґрунто́ві во́ди — гравітаційні підземні води першого від поверхні Землі постійного водоносного горизонту, що залягають на першому водонепроникному шарі земної кори і утворюються головним чином шляхом інфільтрації (просочування) атмосферних опадів і вод річок, озер, водосховищ, зрошувальних каналів та шахтових ...

Міжпластові води-підземні води, що знаходяться в межах водоносних пластів між водотривами – пластами водонепроникних (водотривких) порід. також артезіанські води. ...

Льодовик — багаторічне природне накопичення льоду на земній поверхні. Утворюється з твердих атмосферних опадів у тих районах, де протягом року таких опадів випадає більше, ніж тане та випаровується.

Багаторі́чна мерзлота́ або ві́чна мерзлота — частина кріолітозони, де породи мають температуру, нижчу за 0 °C і містять підземний лід. Час існування — від декількох років до сотень тисяч років. Поширення — від острівного до суцільного. Потужність від декількох метрів до 1500 м і більше (в горах). Явище багаторічної мерзлоти змінюється разом зі зміною фізико-географічного середовища.


markevichaleksandra2: Четвертий етап:
Є три типи підземних вод: верховодка, грунтові, артезіанські. Також вони діляться за ступенем мінералізації і бувають: прісними, солоними, солонуватими і розсолом. Класифікують підземні води і по температурі, які в свою чергу бувають переохолодженими, холодними і термальними. Ну і останнє - підземні води в залежності від своєї якості бувають технічними та питними.
markevichaleksandra2: Верховодка. Залягають щодо поблизу грунту і розосереджені по планеті нерівномірно. Що примітно, верховодка буває лише в період відлиги або іншого сильного зволоження. У посушливий сезон вона зникає. Цей тип підземних вод може «трансформуватися» у болото. Це можливо, якщо водотривкий пласт буде залягати близько до поверхні або навіть виходити на поверхню грунту.
markevichaleksandra2: Яка вода в верховодці? Це прісна Н2О зі слабкою ступенем мінералізації. Така рідина непридатна до споживання, так як часто буває сильно забрудненою органікою. Але для технічних потреб верховодка цілком згодиться. З цією метою часто вживають заходи для штучного її збереження: облаштування ставків, підживлення технічних колодязів і т.д.
markevichaleksandra2: Грунтові води. Залягають на першому водотривкому горизонті, знаходяться відразу за верховодкою. Скупчення цього типу найчастіше відбувається в пухкій пористій породі або тріщинуватих колекторах. Їх рівень не буває постійним. Тут великий фактор відводиться на кількість опадів, місцевість і клімат, вплив промислової діяльності людини. Грунтові води служать джерелом водопостачання. У тих місцях, де вони виходять на поверхню грунту виникають ключі або джерела.
markevichaleksandra2: Артезіанські води. Містяться у прошарку між декількома водотривкими шарами. Під впливом гідравлічного тиску вони пробиваються на поверхню землі. Артезіанські води насичені різними мікроелементами і мінералами - в залежності від тих порід, в яких вони залягають. Пробиваючись на поверхню, вони збагачуються цим мінералами.
markevichaleksandra2: Третій етап:
Пн Америка:
Мексиканська затока,п-ів Лабродор,п-ів Гренландія,Великі Американські озера.
Пд.Американка:Амозонка.
Євразія:Індостар,Дунай,Каспійське море, Великобританія, Скандинавський півострів,Чорне море,Бенгальська затока,о.Байкал,Біскайська затока,о.Шрі-Ланка.
Африка:Ніл, Мадагаскар.
markevichaleksandra2: выложила продолжение сюда так как места нет и нельзя весь текст поместить
Вас заинтересует