Скласти « Пам’ятку з профілактики захворювань цивілізації»
Срочно!!!! Дам 50 баллов

Ответы

Ответ дал: osipovigor552
2

Ответ:

Географія ентеровірусних хвороб охоплює всі континенти та країни світу. Захворювання можуть перебігати у вигляді спорадичних (поодиноких) випадків або епідемічних спалахів.

Ентеровірусна хвороба це велика група інфекційних захворювань, які об'єднує однаковий механізм зараження, схожий патогенез, висока контагіозність (заразність) збудників, здатність збудників протягом тривалого часу виживати в об'єктах навколишнього середовища.

Ентеровірусна хвороба викликається політропними ентеровірусами серед яких нараховується понад 70 типів збудників. Найбільш поширені ЕСНО, Коксакі А і В, 68, 69, 70, 71 типи ентеровірусів.

Резервуаром і джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій.

Механізм передачі - фекально-оральний, повітряно-крапельний.


goritskaiqd: Спасибо огромное!!
Ответ дал: KET324
1

Відповідь: Пам'ятка щодо профілактики кору

Спалах кору в Україні: що треба знати про хворобу і як себе захистити від неї

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація.

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5–6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення населення щепленнями.

Як передається вірус кору

Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-краплинним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6–21 день. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювання. На 4–5-й день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами може тривати до 4 тижнів і більше. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Захворювання може призвести до серйозних ускладнень, таких як пневмонія, вушна інфекція, енцефаліт та інших, а також до інвалідності та смерті.

Якщо у вас виникли симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції або з’явилась висипка, негайно зверніться до лікаря. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Пояснення:


KET324: як тоби
Вас заинтересует