• Предмет: Литература
  • Автор: katanikonova28
  • Вопрос задан 2 года назад

1)З якими мешканцями інших планет зустрівся маленький принц?Які хибні цінності людського життя вони уособлюють?
2)Чого маленький принц навчився завдяки дружбі з лисом?
Як ви розумієте такі твердження лиса:,,Мова-це дджерело непорозуміння", ,,Найголовнішого не бачиш очима"?​

Ответы

Ответ дал: grishenchuk85
19

Ответ: 1)У казці «Маленький принц» протиставлено два світи — світ дітей і світ дорослих. Перший уособлює головний герой твору, мешканець крихітного астероїда. Він діяльний і допитливий, намагається пізнати сенс життя та істинну природу речей.

До світу дорослих належать мешканці планет, які відвідує герой. Хлопчикові вони здаються дивними та гідними жалю, оскільки служать хибним ідеалам. Одержимий жагою влади монарх упевнений, що йому підкоряються всі, хоча крім нього на планеті немає жодної душі. Шанолюб страждає від надмірного марнославства. П’‎яничка п’‎є, аби заглушити голос совісті, що дорікає йому за пияцтво. Ділок жадає багатства заради багатства. Географ ніколи не виходить з-за столу і не знає, що є навіть на його планеті. їхнє життя — це зачароване коло егоїзму й обмеженості інтересів, із якого вони не бажають вирватися. Лише ліхтарник думає не тільки про себе, робить корисну справу — щомиті запалює й гасить ліхтар. Проте він не замислюється, задля чого це робить, тому його вірність обов’‎язку видається безглуздою.

Протиставляючи образи маленького принца і мешканців планет, письменник іронізує над дорослими. Дитина завжди відкрита новому, завжди готова дивуватися, її свідомість гнучка. Доросла людина підкорює власні дії правилам, звичкам, ідеям та стереотипам, прийнятим раз і назавжди. Через такі різні погляди на світ і цінності між дітьми й дорослими неможливі взаєморозуміння, довірливі стосунки.

Отже, казка ставить проблеми втрати дорослими дитячої свіжості сприйняття світу, поклоніння дорослих уявним цінностям, складнощі взаєморозуміння між представниками різних поколінь.

2)Маленький принц був дуже самотній. У нього була тільки гарна, але примхлива квітка. І вони не розуміли одне одного. Тому Маленький принц вирушив на пошуки друзів. Він знайшов друга. Ним став Лис.

Лис навчив його бачити те, що очами не побачиш, що можна відчути тільки серцем. «Проникливе одне лише серце», — сказав Лис. Саме серцем ми вибираємо друга. Не тому, що він високий, сильний, багатий, розумний або дає списати домашнє завдання чи контрольну роботу. Просто серце підказує, що ця людина мені близька, що ми зрозуміємо один одного, що ми потрібні один одному. Тоді це справжній друг, і він для мене — «єдиний у цілому світі».

Лис правильно сказав: якщо хочеш, щоб у тебе був друг, наберися терпіння. Всі люди різні, зі своїми достоїнствами й недоліками. І друзі не завжди можуть відразу зрозуміти одне одного, як Маленький принц і троянда, і роблять помилки, і кривдять. Але треба вміти зрозуміти й простити. І друг теж цьому навчиться.Коли друзі поруч, їм радісно, весело, вони щасливі. Кожна зустріч для них— це щастя. Але ми не завжди це розуміємо. А розуміємо лише тоді, коли розлучаємося. Тому, наприклад, до сліз шкода було розлучатися із другом, їдучи з літнього табору. Так і троянда — квітка Маленького принца — зрозуміла, що любить його, коли він вирішив мандрувати з перелітними птахами.

Дружба — це взаємне почуття. Лис пояснив Маленькому принцу: «Твоя троянда так дорога тобі, тому що ти віддавав їй всю душу». Так, Маленький принц доглядав за трояндою: поливав, оберігав від вітру, накривав скляним ковпаком. Навіть коли він був на інших планетах, він думав про троянду. І чим більше він турбувався й думав про неї, тим дорожчою вона йому ставала. Напевно, такі з другом: чим більше ти робиш для нього, тим приємніше усвідомлювати, що потрібний йому. Так люди «приручають» одне одного. «Якщо ти мене приручиш, ми станемо потрібні одне одному», — роз’яснив Лис.

Послухаємо, що сказав Лис Маленькому принцу: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив». І Маленький принц турбувався про свою троянду, що залишилася на планеті зовсім одна, без його допомоги. Тому він заквапився додому. Так і друзі повинні піклуватися один про одного, допомагати одне одному.

Побувавши на Землі, Маленький принц знайшов собі друга — Лиса. Але не тільки його. Військовий льотчик, а з ним і автор казки — Антуан де Сент-Екзюпері — стали його друзями. Усі, хто прочитав казку, задумався й захотів зрозуміти зміст слів Маленького принца, теж стали його друзями.

Він нас всіх «приручив». І хочеться вірити, що на великій планеті Земля в кожного з нас є або обов’язково буде друг.

Объяснение:

Вас заинтересует