інформація про колізей​

Ответы

Ответ дал: mashaaomg
1

Ответ:

1.Колізей вміщав близько 50000 глядачів.  

2. Колізей було побудовано імператором Веспасианом. Дата будівництва Колізею 72-80 рік н.е.  

3. Колізей — еліптична будівля, найграндіозніший античний амфітеатр: довжина його зовнішнього еліпса дорівнює 524 м, велика вісь — 187,77 м, мала вісь — 155,64 м, довжина арени — 85,75 м, її ширина 53,62 м; висота його стін — від 48 до 50 метрів.  

4. Колізей має понад 80 входів.

5. На арені Колізею існує 36 пасток.  

6. У 847 та 1231 роках землетруси дуже сильно пошкодили Колізей.  

7. Причинами для будівництва Колізею стало: 1) збільшити популярність династії Флавіїв через дарування римським громадянам амфітеатру, 2) використання для різного роду розваг, 3) бажання продемонструвати римську інженерію у світі.  

8. Колізей використовувався як арена для гладіаторських боїв, страт, боїв з тваринами.  

9. Останні гладіаторські бої в Колізеї відбулися у 435 році.  

10. У 2007 році Колізей було визнано одним з Семи Нових чудес світу.  

11. Деяким групам людей було заборонено вхід до Колізею, зокрема, могильникам, акторам та колишнім гладіаторам.  

12. Фільм «Повернення дракона» (бій між Чаком Норрісом і Брюсом Лі) було знято у Колізеї.

Історія Римського Колізею

У 68 р н.е. зрада преторіанців і вирок сенату змусили жорстокого і навіженого імператора Нерона Клавдія Цезаря Друза Германіка, при народженні Луція Доміція Агенобарба, більш відомого під ім’ям Нерона, звести рахунки з життям. Ця обставина послужила до початку вісімнадцяти місяців братовбивства. Після чого Веспасіан, який став імператором вирішив перебудувати місто, для того щоб знищити культ Нерона.

Таким чином, золотий палац Нерона був перепрофільований під різні державні установи, а ставок, що знаходився поблизу, засипаний і тут же закладено будівництво цирку. Тим самим він проявив розум далекоглядного політика, який власність Нерона передав сенату і плебсу, який вимагав panem et circenses.

Є думка, згідно з якою, будівництво реалізовувалося за рахунок доходу, отриманого від Іудейської війни. Так, наприклад, на зведення споруди використовувалася праця 100 тис. рабів, пригнаних з Юдеї. Ще при будівництві були зайняті наймані дизайнери й робітники будівельних професій.

Споруда закінчена в правління Тита Флавія Веспасіана молодшого, в просторіччі Тита у вісімдесятому році. Стіни споруджені з мармурових блоків, які привозилися здалеку. Для збереження глядачів від сонця або негоди, над ареною натягували пристосоване для цього полотно. Малося 80 виходів, чотири тільки для патриціїв. Трибуни зазвичай спочатку заповнював плебс, потім громадяни вищих станів, вистава починалася після приходу імператора.

Глядачів від арени відділяв високий бар’єр, щоб дикі звірі не могли дістатися до глядачів. Початкова назва пам’ятника амфітеатр Флабіев, по родовому імені його будівельників. Назва Colosseum, Colosaeus, виникла в XVIII столітті. За однією версією походить від розмірів Колізею, за іншою, від 35-метрової статуї Нерона, що стоїть поблизу, яку він спорудив у свою честь. Протягом довгих років Колізей був улюбленим місцем видовищ: гладіаторських боїв, цькування диких звірів.

Тит Флавій Доміціан, що правив в 81-96 рр. продовжив справу свого брата, і побудував підвальні приміщення, необхідні для поліпшення якості видовищ. У 217 р. до правління Марка Опеллія Макрина Колізей був неабияк пошкоджений пожежею, але відреставрований Марком Аврелієм.

Філліп I Араб в 248 році з великим розмахом відзначив на арені тисячний рік заснування Риму. З 405 року бої між людьми були суворо заборонені Флавієм Гонорієм Августом, але спортивні змагання й публічні страти продовжувалися ще довго.

З початку VI століття почалися не найкращі часи, занепаду популярності сприяло й нашестя варварів. В кінці VI століття в будівлі була побудована маленька каплиця, а арена стала місцем поховання, безліч внутрішніх приміщень використовувалося, як житло й майстерні.

З 11 століття Колізей служив укріпленими спорудами для впливових римських пологів, які боролися за владу. У першій половині XIV століття будівля знову переходить у власність плебсу й сенату. Після чого прийшла епоха розорення. Нищівна сейсмічна стихія в 1349 зруйнувала південну частину й пошкодила всю споруду. З цієї причини, те, що колись називалося Колізеєм, стали використовувати, як місце видобутку матеріалів для будівництва.

Але історія Колізею на цьому не закінчилася. Незважаючи на таке варварське ставлення, істотна частка вціліла і в XVII ст. використовувалася під потреби виробництва. Більш пристойне поводження з пам’ятником почалося тільки з середини XVIII століття. Папи римські взяли Колізей під свою опіку. У нинішній час Колізей охороняється законом, по можливості реставрується. Незважаючи на багато років і навіть століття лихоліття, величні руїни, не втратили колишню пишність, і зараз приголомшують монументальністю.

Объяснение:

Вас заинтересует