• Предмет: Биология
  • Автор: polanskanatasa
  • Вопрос задан 2 года назад


1. Що таке рецептори? 2. Як поділяють рецептори за типом подразнення, яке вони
сприймають? 3. Які особливості будови та функціонування складних очей членис-
тоногих? 4. Яка будова та функції бічної лінії риб? У яких ще тварин є цей орган
чуття? 5. Які особливості будови органа слуху в різних груп хребетних тварин?

Ответы

Ответ дал: Eugene524
4

Ответ:

Рецептор - чутливе нервове закінчення, перетворює сприймається роздратування в нервові імпульси.

2. Мономодальні - реагують тільки на один тип подразників (наприклад, фоторецептори - на світло)

Полімодальні - реагують на кілька типів подразників (наприклад, багато Больові рецептори, а також деякі рецептори безхребетних, що реагують одночасно на механічні та хімічні стимули)

3. Характерно колірний зір із сприйняттям ультрафіолетових променів і напрямки поляризації лінійно-поляризованого світла, при поганому розрізненні дрібних деталей, але гарну здатність розрізняти миготіння (миготіння) світла з частотою аж до 250-300 ГЦ.

4. Бічна лінія являє собою канали, що проходять по боках тіла (по одному з кожного боку) від зябер до хвоста. Ці канали заповнені особливою слизом, що сприяє кращій передачі низькочастотних акустичних коливань. Уздовж каналу проходить нерв, з'єднана з ним за допомогою нейромастов, забезпечених чутливими волосками.

Використовується для орієнтування, а також для полювання.

Також є у личинок земноводних і деяких дорослих земноводних.

5. Органи слуху мають в хребетних тварин складне походження. Найбільш рано в еволюції формується внутрішнє вухо, яке закладається в ектодермі зародка, поглиблюється у вигляді ямки і оформляється як слуховий пухирець, що лежить в слуховий капсулі. Слуховий бульбашка ділиться перетяжкою на дві частини. Верхній відділ перетворюється в Вестибулярний апарат. Це орган рівноваги. Він дозволяє відчувати положення тіла в тривимірному просторі. Цей орган - 3 півколових каналу у внутрішньому вусі. Нижній відділ слухового бульбашки являє собою власне внутрішнє вухо - слуховий мішечок. Середнє і зовнішнє вухо формуються на пізніх етапах виникнення хребетних тварин в зв'язку з виходом на сушу.

Вас заинтересует