• Предмет: Право
  • Автор: Ilkinabbasov1902
  • Вопрос задан 6 лет назад

Кримінальне право: придумати 4 задачі с рішеннями

• 2 задачі з теми стадії вчинення злочину

• 2 задачі по співучасникам
100 балов даю

Ответы

Ответ дал: vladorlov12123
0

Ответ:

Приклад № 1.

Інститут усиновлення (сімейне право) та інститут спадкування (цивільне право)

Задача

У 2000 році в подружжя Малиновських народилася дочка Оксана. У 2009 році мати Оксани Олена Малиновська померла. У 2010 році батько Оксани Герасим одружився з Матильдою. У тому ж році Матильда усиновила Оксану. У 2011 році в автомобільній катастрофі в один день загинули дід і баба Оксани (батьки померлої Олени). За померлими залишилося спадкового майна на суму триста тисяч грн. Заповіту спадкодавці не залишили. Майно, вартістю сто тисяч грн., успадкувала Оксана. Поясніть, яким чином Оксана могла успадкувати це майно і чому саме в такому обсязі? Свою відповідь обґрунтуйте.

Відповідь на задачу

Усиновлена особа не може стати спадкоємцем за законом за дідом і бабою за походженням. Тобто в ситуації, що аналізується, за загальним правилом Оксана не могла стати спадкоємцем за законом за батьками своєї раніше померлої матері. Оскільки Оксана все-ж таки стала спадкоємцем за законом, то можна зробити висновок, що суд, приймаючи рішення про всиновлення, зберіг правовий зв’язок між Оксаною та її бабусею і дідусем. Враховуючи те, що Оксана успадкувала за померлими третину спадкового майна, можна зробити висновок, що вона була одним із спадкоємців першої черги за спадкодавцями, а саме стала спадкоємцем за правом представлення (ч. 3 ст. 1266 ЦКУ).

Приклад № 2.

Інститут майнових прав подружжя, інститут припинення шлюбу (сімейне право), інститут спадкування, інститут строків у цивільному праві (цивільне право)

Задача

Никифор та Валентина уклали шлюб у 1985 році. У 1986 році в них народився син Валерій, а в 1988 році — дочка Вероніка. За час перебування в шлюбі подружжя збудувало будинок і придбало земельну ділянку площею 0,3 га. У 2007 році Никифор та Валентина склали спільний заповіт щодо будинку та земельної ділянки. Ці об’єкти нерухомості вони заповіли Валерію. У 2010 році стосунки між подружжям різко погіршилися у зв’язку з тим, що Никифор почав залицятися до Еліни і мав намір з нею одружитися. 31 травня 2011 року Никифор та Валентина подали до ОДРАЦСу заяву про розірвання шлюбу. 28 червня 2011 року Никифор вирішив підкорити кілька карпатських вершин. 2 липня 2011 року його знайшли мертвим на вершині гори Петрус. Чи успадковуватиметься майно за Никифором? Якщо успадковуватиметься, то ким саме і в яких частках? Свою відповідь обґрунтуйте.

Відповідь на задачу

Відповідно до ст. 1243 ЦКУ подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності. У разі складання спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. Спадкування майна, яке заповідано у спільному заповіті, можливе тільки після смерті другого з подружжя. Якщо шлюб між Никифором та Валентиною припинився внаслідок смерті Никифора, то спадкування майна, яке заповідано у спільному заповіті подружжя відбудеться тільки після смерті Валентини, але відбудеться спадкування за законом того майна, яке належало Никифорові на праві особистої приватної власності у рівних частках вдовою, сином та дочкою як спадкоємцями першої черги. Якщо ж шлюб між Никифором та Валентиною припинився внаслідок розірвання, то спільний заповіт подружжя вважатиметься недійсним і спадкування має відбутися за законом. У такому разі частка Никифора у спільній сумісній власності та майно, яке належало йому на праві особистої приватної власності, будуть успадковані порівну між сином Валерієм та дочкою Веронікою як спадкоємцями першої черги.

За умовами задачі не можна визначити дату смерті Никифора. Згідно з ч.2 ст.106 Сімейного Кодексу ОДРАЦС виносить постанову про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви про розірвання шлюбу, якщо вона не була відкликана. Оскільки заява була подана 31 травня 2011 року, то ОДРАЦС мав винести постанову про розірвання шлюбу 30 червня 2011 р. Це пояснюється тим, що відповідно до ст.254 ЦКУ, якщо закінчення строку визначеного місяцем припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа, строк спливає в останній день цього місяця.

Якщо смерть Никифора настала 28 або 29 червня, то вважатиметься, що шлюб припинився внаслідок смерті, а не внаслідок розірвання. Якщо смерть стала 1 або 2 липня, то вважатиметься, що шлюб припинився внаслідок розірвання. Якщо смерть настала в день винесення постанови ОДРАЦСом про розірвання шлюбу (30 червня) то з цього приводу норма СК, яка врегульовує питання розірвання шлюбу ОДРАЦСом відповіді не дає. Однак для того щоб розв’язати цю ситуацію, спід застосувати норму, яка врегульовує подібну ситуацію (аналогія закону). Мається на увазі норма, відповідно до якої, якщо в день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу, один із подружжя помер, то вважається, що шлюб припинився внаслідок його розірвання. Тобто якщо смерть настала 30 червня, то вважається, що шлюб припинився внаслідок його розірвання.

.

.

).


Ilkinabbasov1902: криминальное право надо
Вас заинтересует