• Предмет: Литература
  • Автор: bogdankh0910
  • Вопрос задан 6 лет назад

️Відповісти письмово на запитання
1.Життєпис поета (участь у Кирило-
Мефодіївському братстві, арешт,
перебування в казематі, заслання).
2.Роздуми автора про власну долю,
долю України, плинність,
скороминущість життя людини на
землі, про її долю.

Ответы

Ответ дал: igrovoyakkivan4
2

Ответ:

1Тарас Григорович Шевченко

2.Роздуми Шевченка про власну долю та долю України

в поезії "Мені однаково, чи буду..."

Чим уважніше вчитуєшся у Шевченкову поезію "Мені однаково, чи буду...", тим виразніше вимальовується перед нами постать поета як національного пророка. Участь у Кирило-Мефодіївському братстві дозволила йому простежити пожвавлення національного руху в Україні. Поет розумів, що це тільки початок поступового накопичення визвольної енергії народу. Тому не дивно, що грубе придушення національного руху, розгром таємного товариства спричинило появу вірша "Мені однаково, чи буду..." У ньому ми бачимо, як невідступно мучила Шевченка думка про загрозу відродженню України, якщо російські самодержавці присплять національну свідомість українців і викоренять з їхньої свідомості бодай натяки на можливість існування самостійної української держави


bogdankh0910: а почему на 1 не ответил?
igrovoyakkivan4: Не понял вопроса.Там нужно было описать это все?Или написать человека которому принадлежит этот "життєпис"
bogdankh0910: первое
bogdankh0910: описать это все
igrovoyakkivan4: У квітні 1846 року до братства вступив Тарас Шевченко. Восени 1846 року загальна кількість членів братства, за даними слідства, становила 13 осіб. Кирило-Мефодіївське братство діяло до кінця березня 1847 р. З появою братства на арену політичної боротьби вийшла українська різночинна інтелігенція.
igrovoyakkivan4: Але, вже в березні 1847 року членів братства почали затримувати, самого Шевченка заарештували 5 (17) квітня 1847. Затримання відбулося на дніпровській переправі, в той час як Тарас Григорович повертався до Києва. При ньому була знайдена збірка віршів «Три літа», яку було конфісковано.
igrovoyakkivan4: Перебування Т.
5 квітня 1847 р. Шевченка було заарештовано і відправлено до Пе тербурга. Тут, у казематі, захований від усього світу, в брутальних допитах і нестерпного очікуванні вироку провів Тарас Григорович квітень і тра вень.
igrovoyakkivan4: Життя і творчість під час заслання (1847-1857 рр.) 6 квітня 1847 року Шевченка було відправлено під конвоєм до Петербурга і ув'язнено. На допитах Шевченко поводився мужньо. Про твердість духу поета свідчить і той факт, що перебуваючи в ув'язненні він не переставав писати і малювати.
igrovoyakkivan4: Поставте норм оценку,а не 2 звезды
Вас заинтересует