• Предмет: МХК
  • Автор: Ripper1992
  • Вопрос задан 6 лет назад

Мистецтво скіфів і грецьких міст-колоній

Ответы

Ответ дал: viciousri09
0

Ответ:

Основною рисою скіфського мистецтва в Північному Причорномор'ї було поєднання східних елементів з класичними грецькими, які сюди йшли з грецької метрополії і місцевих грецьких колоній. Це дало єдине в своєму роді витончене мистецтво. Його центром можна вважати столицю Боспорського царства Пантікапей.

Безліч предметів скіфського мистецтва знайдено в могилах, зокрема в Південній Україні та на Кубані, вони були не тільки імпортовані з Греції, але й витворені на місці грецькими та, безсумнівно, також скіфськими майстрами. Особливо високого розвитку досягла ювелірна справа, що своїм артизмом і багатством часто перевищувало подібні твори самої Греції.

Основна риса скіфського мистецтва — звірина символіка[1]. Тварини зображені реально, але водночасстилізовані згідно з законами орнаментальності та декоративності. Ці твори передавали загальні, як заведено думати, культові мотиви Близького Сходу, проте в Україні вони засвоїлися так, що їх можна відрізнити від творів Кавказу, де більше впливів Ірану й Урарту, не кажучи про мистецтво скіфо-алтайське, з впливами Китаю.

На думку істориків, найдавніша ар¬хеологічна культура, пов'язана безпосередньо з антами, сягає II ст. до н. є. і мас назву зарубинецької (від назви с. Зарубинці на Київщині). Вона дає уявлення про житлове та оборонне будівництво, в якому знайшли подаль¬ший розвиток скіфські традиції. Ос¬новним будівельним матеріалом було дерево. В його обробленні досягли високої майстерності. Вони володіли різноманітними прийомами різьблення, використовували знаки-символи. Найпоширенішими з-поміж них були так звані солярні знаки (сим¬воли Сонця), що дійшли до наших днів. У традиціях українського народ¬ного мистецтва вони найбільшою мі¬рою збереглися на Гуцульщині.

Високого рівня розвитку досягли наші предки в декоративно-ужитково¬му мистецтві: гончарстві, ткацтві, ви¬шивці, виготовленні прикрас. Вироби щедро оздоблювалися орнаментами, що, на думку людей, мали оберігати від злих сил.

Вас заинтересует