• Предмет: Биология
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 6 лет назад

опис внутрішнього та зовнішнього паразитів​

Ответы

Ответ дал: sergey010903
1

Ответ:

Поставь корону пж

Объяснение:

Тварин, які, подібно солітеру і аскариди, живуть і харчуються за рахунок інших живих істот (людей, тварин або рослин), називають паразитами. Одні паразити поселяються на тілі тварин і людини, їх називають зовнішніми паразитами. Інші паразити живуть усередині тіла живих істот - це внутрішні паразити. До таких паразитів належать солітери - свинячий та бичачий, аскариди, гострики, волосоголовці и т.п.

Та жива істота (людина, тварина або рослина), на тілі або в тілі якого живуть паразити, називають господарем паразита. Паразити живуть за рахунок власника, завдаючи йому значної шкоди.

Шкода, яка заподіюється багатьма паразитичними черв'яками (зокрема волосоголовці), зростає від того, що вони прокладають шлях в організм господаря різними шкідливими бактеріями. Багато паразитів викликають зниження продуктивності домашніх тварин, зменшуючи їх збільшення у вазі, знижуючи плодючість і працездатність, є причиною погіршення якості м'яса, молока, вовни та шкур.

У таких паразитів, як аскарида, життя протікає в організмі одного хазяїна (наприклад, людська аскарида в тілі людини). Існує чимало паразитів, розвиток яких пов'язаний зі зміною двох, трьох і навіть чотирьох господарів. При цьому в кожному з них паразит проходить певні стадії розвитку. До таких паразитів відносяться малярійні паразити і солітери. Хазяїна, в тілі якого відбувається остаточне дозрівання паразитів і їх статеве розмноження, називають остаточним. Тварини, в організмі яких паразити поселяються в личинковому стані, носять назву проміжних господарів. Остаточним хазяїном солітерів є людина, а проміжним господарем для свинячого солітера є свиня, для бичачого - велика рогата худоба. Однак ми вже знаємо, що в певних умовах і людина може ставати проміжним господарем солітерів.

Вивчаючи найпростіших тварин, гідру і дощового черв'яка, ми переконалися в тому, що вони пристосувалися до тих умов, в яких живуть. Ще виразніше вплив способу життя, умов існування відбилося на будові паразитів, зокрема на черв'яках - паразитів. Під впливом паразитичного способу життя, черви - паразити сильно змінилися в порівнянні з черв'яками, ведучими - вільний спосіб життя. У паразитів з'явилися такі важливі пристосування, як органи прикріплення (гачечки, присоски), міцні покриви тіла, що захищають паразитів від дії травних соків. Сильно збільшилася плодючість паразитів (число що відкладаються ними яєць). Завдяки цим пристосуванням паразити не тільки не вимирають, а, навпаки, мають велике поширення. Разом з тим деякі органи, які мало потрібні паразитам або зовсім не потрібні, спрощуються або зникають зовсім. Ми вже знаємо, що у паразитичних черв'яків зовсім відсутні органи чуття і дуже слабко розвинена нервова система. У деяких паразитів (солітерів) абсолютно немає травної системи. Тіло внутрішніх паразитів, що живуть у темряві, зазвичай безбарвне.

Паразити заподіюють величезну шкоду здоров'ю людини. Великої шкоди паразити приносять тваринництву і сільському господарству. Колись люди не могли правильно пояснити причину такого роду хвороб. Вони вважали їх «карою божою» і думали, що самим надійним способом боротьби з паразитами є молитва. Розвиток науки спростувало ці забобонні погляди. Наука про паразитичних черв'яків - гельмінтологія - з'ясувала причини глистових захворювань, встановила, як відбувається зараження цими хворобами, і розробила заходи боротьби з черв'яками-паразитами. Особливо багато в цій області зроблено в нашій країні за роки Радянської влади. Найбільшим радянським ученим в галузі вивчення паразитичних черв'яків, основоположником радянської гельмінтологія є академік Костянтин Іванович Скрябін. За короткий час він створив велику школу радянських гельмінтологія. Результатом їхньої плідної діяльності є добре розроблена система заходів проти хвороб людей і тварин, що викликаються паразитичними черв'яками. Ці заходи ґрунтуються на вивченні біологічних особливостей збудників того чи іншого захворювання.

Досягнення в галузі вивчення паразитичних черв'яків дозволили широко розгорнути в нашій країні боротьбу з ними. При цьому важливе значення мають запобіжні заходи проти глистових захворювань, засновані на знанні циклу розвитку цих тварин. Тому у нас проводяться медичні огляди дітей, У багатьох школах та дитячих будинках всім дітям раз на рік дають порошки проти аскарид. Дуже важливо завжди мити руки перед їжею і взагалі дотримуватися особистої гігієни, щоб не заразитися хробаками - паразитами.

Приготування пиши в їдальнях і зберігання продуктів харчування в магазинах знаходяться під ретельним наглядом. Ветеринарні лікарі оглядають м'ясо свиней і великої рогатої худоби. Періодично перевіряється санітарний стан жител, убиралень і дворів, колгоспних тваринницьких ферм і т. п.

Поряд з великою роботою з попередження глистових захворювань в нашій країні широко проводяться заходи і з лікування людей і сільськогосподарських тварин від цих захворюванні.

Вас заинтересует