• Предмет: История
  • Автор: netrebatoxa70
  • Вопрос задан 6 лет назад

доповідь або презентація міфи стародавнього Єгипту​

Ответы

Ответ дал: diwenu
3

Ответ:

Екскурс в історію

Міфи та легенди давнього, покритого таємницями і загадками Єгипту буквально вражають, адже вони є найбільш яскравими і незвичайними за всю історію існування великої кількості давніх цивілізацій.

У Стародавньому Єгипті люди поклонялися одному центральному божеству, і, разом з тим, визнавалося також існування інших богів, яких вшановували і яким поклонялися. Таким чином, давньоєгипетську релігію можна назвати політеїстичною. Центральне місце у житті давніх єгиптян, що з тих пір практично не змінилося, займав Ніл. Річка, що приносить багатий врожай завдяки своїм розливам і часом – справжні лиха у вигляді повеней, – була шанована до такої міри, що можна сміливо зарахувати її до розряду божеств Стародавнього Єгипту. У перших поселень стали з’являтися свої власні божества - божества зображувалися у вигляді тварин і мали назву “тотем”.

Поклоніння тваринам

Потрібно відзначити, що хоч багато хто, якщо не всі, боги зображувалися у вигляді того або іншого тваринного самі, тварини богами при цьому не вважалися, і їм ніхто не поклонявся. Одержали саме широке поширення культи бика, ібіса, шуліки, кішки, крокодила і жука-скарабея. Проте були негласні правила – на ібісу і шуліку полювання було заборонена завжди і скрізь, незалежно від території і поклоніння. Леви ж були у безпеці лише у дні свята богині Баст.

Створення світу

В єгипетській міфології не було єдиного уявлення про створення світу, тому ми маємо справу з декількома позиціями на цей рахунок. За однією з точок зору, згідно культу Сонця, в центр світобудови зводився бог Ра вважався батьком-прабатьком всіх інших богів. Родоначальником всього живого в єгипетській релігії вважався бог Атум. Він створив бога повітря Шу і богиню вологи Тефнут. У Шу і Тефнут було двоє дітей – Геб, бог землі, і Нут-богиня неба. Від Геба і Нути відбулися такі боги, як Осіріс, Ісіда, Сет і Нефтіда, які зображували родючі землі навколо Нілу і пустелі, приносять лише посуху і неврожаї.

За іншою версією, світ походить від восьми божественних створінь – чотирьох богів і чотирьох богинь. Нун і Наунет відповідають першозданним водам, Ху і Хаухет уособлюють нескінченний простір. Третя пара богів – Кук і Каукет — відповідали за вічну темряву. Четверта пара багато разів змінювалася. Вважається, що остання пара богів – це Амон і Амаунет. Вони уособлювали собою невидимість і повітря. Всі ці божества були батьками бога сонця.

Похоронний культ

Однією з найважливіших складових поховального культу є бальзамування тіла покійного. Перші мумії були оброблені від тління речовинами і обгорнуті в декілька шарів тканини. Пізніше муміфікувати стали дещо інакше: через розріз на тілі видаляли всі нутрощі, залишаючи на місці тільки серце. Утворилося вільне місце заповнювали тканиною і спеціальними пахощами. Сама мумія вкладалася у витягнутому положенні. І, нарешті, єгиптяни навчилися робити мумії, які довго зберігалися, і саркофаги для них. Процес створення мумії знову зазнав змін. На шкірі померлого робилися надрізи; в них акуратно закладали пісок і глину, щоб тіло померлого не втрачало своїх форм.

Піраміди

Піраміди Єгипту — це унікальний пам’ятник архітектури, що зберігся до наших днів. Піраміди були лише частиною ритуально-поховального комплексу. Обов’язковим вважалося зведення поруч з пірамідою двох храмів. Внутрішній пристрій пірамід передбачав обов’язкову наявність камери, де і знаходився саркофаг з мумією, і прорубаних ходів до цієї камери – для поклоніння померлим.Згідно з царським похоронним ритуалом, процесія з останками фараона, в останній раз пронісши тіло фараона по палацу, направлялася до Нілу. На човнах тіло переправляли в нижній храм. Після поминальних промов у храмі, учасники поховання переміщалися в верхній храм.

Объяснение:

Єгипетська міфологія не схожа ні на одну з міфологій інших народів. Всі міфи побудовані на символіці і мають глибокий філософський і психологічний підтекст.

Багатюща міфологія Стародавнього Єгипту давно привертає до себе увагу, представляючи собою величезний і неймовірно цінний пласт культури всього людства.

Вас заинтересует