• Предмет: ОБЖ
  • Автор: dimadundev14
  • Вопрос задан 6 лет назад

1. Яких правил пожежної безпеки слід додержуватися в школі?

2. Які системи для оголошення про пожежу встановлюють у громадських будинках? Поміркуй, для чого це тобі потрібно знати.

3. Які засоби первинного пожежогасіння знаєш? Якими можеш скористатися?

4. Як слід користуватися пожежним краном?

5. Які вогнегасники є у твоїй школі? Для гасіння яких пожеж вони призначені?

6. За інструкцією на корпусі вогнегасника разом з учителем визнач, як ним користуватися.

7. Розглянь фотоілюстрації. Чи додержуються учні правил поведінки під час евакуації? Обґрунтуй власну думку.

Ответы

Ответ дал: diwenu
3

Ответ:

1. У приміщеннях та на території закладу освіти заборонено курити і розкидати запалені сірники, застосовувати в приміщеннях відкритий вогонь. Не дозволено розпалювати вогнища, спалювати сміття, відходи, пакувальні матеріали. Використовувати пожежний інвентар та інструменти можна тільки за призначенням.

2. Запам'ятай! Якщо відчувається запах диму або щось загорілося, потрібно негайно сповістити вчителя. Ти маєш знати, де знайти первинні засоби пожежогаcіння та як ними користуватися. Оповіщення про пожежу Для оголошення про пожежу в громадських будинках установлюють звукові, мовні, світлові системи оголошення. До звукових належать: дзвінки, сирени, гудки; до світлових-табло, покажчики й знаки; до мовних — мікрофони, гучномовці, радіо, магнітофони, стаціонарні підсилювачі. Про пожежу в школі оповіщують через звукову пожежну сигналізацію, по радіо або телефону, вмикають шкільний дзвінок. На стелях кожного приміщення встановлоють автоматичні пожежні оповіщувачі для своєчасного виявлення ознак пожежі. Сигнал таких опо-віщувачів подаеться на пульт чергового. У коридорах можуть установлювати ручні пожежні оповіщувачі. Якшо виникла пожежа, розбивають скло й тиснуть на кнопку.

3. Первинні засоби пожежогасіння

Відповідно до правил пожежної безпеки, yсі громадські будинки й споруди обладнують первинними засобами пожежогасіння. До них належать: відра, лопати, внутрішні пожежні крани, діжки з водою, вогнегасники, гаки, ящики з піском. У школах встановлюють пожежні щити з первинними засобами пожежогасіння.

4. За допомогою ключа відкрити шафу та дістати головний рукав;

Розмотати рукав та приєднати до крана;

За допомогою важеля відкрити кран на ручному пожежному стволі;

Повернувши основний вентиль, забезпечити подачу води.

5. Громадські будинки, до яких належать і школи, на кожному поверсі повинні мати не менше двох переносних (порошкових, водопінних або водяних) вогнегасників з масою заряду вогнегасної речовини 5 кг і більше.

6. Зірвати пломбу.

Висмикнути чеку.

Стати до осередку займання з навітряної сторони.

Розтруб або шланг вогнегасника направити в осередок пожежі на відстані не менше 1,5 м.

Натиснути на важіль (відкрити вентиль) і приступити до гасіння.

7. фото немає

Вас заинтересует