• Предмет: Биология
  • Автор: fex8753
  • Вопрос задан 6 лет назад

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!
ДАЮ 15 БАЛЛОВ +25(смот. мои все вопросы)
1. Є тварини, які нездатні активно пересуватися. Чому тварини перейшли до такого cпособу життя? Як ці тварини пристосувались до поширення?​
2. Назвіть середовища існування птахів та вкажіть, які пристосування виробляється у птахів до даних умов.​

Ответы

Ответ дал: kristinaskrypnyk26
2

1. Стрибання

Кенгуру

Утримати рівновагу кенгуру допомагає опора на міцний хвіст

2. Лазіння і стрибки

Мавпи

Задніми кінцівками відштовхуються від опори перед стрибком по гілках дерев

3. Плавання

Риби, кити, дельфіни

Кінцівки видозмінені на ласти у вторинноводних тварин.

У первинноводних органи руху — плавці

4. Політ

Птахи.

Кажани.

Комахи

У птахів передні кінцівки видозмінені у крила. На грудині є виріст — кіль (місце прикріплення м’язів, які рухають крила).

У кажанів роль крил виконує широка шкірна перетинка між кінцівками

5. Ходьба й біг

Сухопутні

ссавці

Спочатку тварини піднімають передню праву кінцівку, потім праву задню, у такий спосіб тварина завжди спирається на землю трьома кінцівками й може різко зупинитися, не ризикуючи при цьому впасти.

2. Птахи добре пристосувались до різноманітних умов існування: до життя в болотах, водного способу життя, в повітрі, лісах і кущах, рівнинах або скелях.

Для деяких птахів (стрижі, ластівки тощо) повітря є основним середовищем існування, бо вони живляться в повітрі різними літаючими комахами. Птахи, які добувають їжу в повітрі, є жителями обривів, скель і дерев. Ластівки і стрижі, наприклад, вторинно пристосувались будувати свої гнізда в будівлях людини, які замінюють собою схили берегів і скель.

Ті птахи, які використовують повітря і як середовище пересування, і як середовище добування їжі, проводять більшу частину доби в польоті. У них найбільш доскона­лий літальний апарат. Дрібні і середні птахи (стрижі, ластівки, соколи) мають надзвичайно видовжене крило, яке загострене до вершини. Хвіст у них частіше глибоко вирізаний, або вилчастий. Ці птахи літають дуже швидко і можуть робити несподівані повороти. У більших видів птахів літальний апарат пристосований до ширяння. Наприклад, у морських форм (чайки, буревісники) крило відносно довге і вузьке, а у сухопутних (хижі птахи) воно ширше і коротше.

Птахи, які використовують воду як середовище існу­вання і добування їжі, мають також відповідні пристосування. Вони розвивались у них у двох напрямках: присто­сування крил і пристосування ніг. Одні птахи (буревісники) мають надзвичайно довгі крила і цілими днями ширяють над водою і хватають побачену їжу. Такі птахи можуть плавати на воді. Інші птахи (пінгвіни) для пересування у воді використовують крила, якими діють як веслами. Пір'я крил пінгвінів перетворилися на лускоподібні утвори, тому ці птахи зовсім не можуть літати.

У тих водних птахів, які при плаванні і пірнанні використовують ноги, в ході еволюції між пальцями з'явились плавальні перетинки. Винятком є водяна курочка, яка непогано плаває, а перетинок на ногах не має.

Птахи парків, садів, лук і полів.Нам добре знайомі птахи культурних ландшафтів. Значна частина із них живе також і в лісі.

Вас заинтересует