• Предмет: История
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 6 лет назад

ПРОШУ СРОЧНО 100 БАЛІВ Якими були причини запровадження, мета й основні заходи впровадження непу? Якою була роль непу для збереження радянської влади? Чим неп вiдрiзнявся вiд по літики «воєнного комунізму»?12. Охарактеризуйте голод 1921-1923 рр. в Україні за планом:

1) причини; 2) політика влади; 3) територія, охоплена голодом; 4) кiлькiсть голо дуючих; 5) мiжнародні організації, що надавали допомогу голодуючим; б) наслідки та результати. 13. Складіть таблицю «Розвиток УСРР у період непу».​

Ответы

Ответ дал: sokilmaria82
2

Ответ:

Нова́ економі́чна полі́тика (НЕП) — економічна політика, яка проводилася в Радянських республіках починаючи з 1921 року. Запроваджена весною 1921 року на X з'їзді РКП(б), змінивши політику «воєнного комунізму», що насаджувалася під час окупації більшовицьким режимом територій Російської Імперії. Нова економічна політика мала на меті відновлення народного господарства і подальший перехід до соціалізму за рахунок тимчасової лібералізації ринку, поступок населенню у занятті дрібним бізнесом тощо. Головний зміст НЕП — заміна продрозкладки продовольчим податком у сільському господарстві, використання ринку і різних форм власності, залучення іноземного капіталу у формі концесій, проведення грошової реформи (1922—1924), в результаті якої рубль став конвертованою валютою.

НЕП дозволив швидко відновити господарство, зруйноване Першою світовою війною і Визвольними змаганнями.

З другої половини 1920-х років почалися перші спроби згортання НЕПу. Ліквідовувалися синдикати в промисловості, з якої адміністративно витіснявся приватний капітал, створювалася жорстка централізована система управління економікою (господарські наркомати). Сталін і його оточення узяли курс на примусове вилучення хліба й насильницьку колективізацію села. Проводилися репресії проти управлінських кадрів (Шахтинська справа, процес Промпартії, тощо). На початок 1930-х років НЕП був фактично згорнутий.

Вас заинтересует