• Предмет: Биология
  • Автор: Аноним
  • Вопрос задан 6 лет назад

Какие приспособления имеют растения, обитающие в воде и сухих местах?
СРОЧНО ПОМОГИТЕ ДАЮ 25 БАЛОВ!​

Ответы

Ответ дал: sergiivnakaterina004
0

Ответ:

Пристосування рослин у водному середовищі.

Проживання у водному середовищі зумовило особливі риси організації водних рослин: значне збільшення поверхні тіла у порівнянні з його масою, що полегшує поглинання необхідних кількостей кисню та інших газів, яких у воді міститься менше, ніж у повітрі. Збільшення поверхні тіла досягається розвитком великих тонких листів, розчленуванням листової пластинки на тонкі ниткоподібні ділянки; продирявлюванням листя або спеціальною повітроносною тканиною — аеренхімою із сильним розвитком повітроносних порожнин і великих міжклітинників .

    У водяних рослин сильно розвинена різнолистність: підводні, плаваючі та повітряні листя на одній і тій самій рослині значно різняться як щодо внутрішньої, так і за зовнішньою будовою. Так, підводне листя не мають продихів; в плаваючих на поверхні води листях продихи знаходяться тільки на верхній стороні, на повітряних листях продихи — на обох сторонах. Велика щільність водного середовища обумовлює слабкий розвиток механічних елементів в листках і стеблах водних рослин. Нечисленні механічні елементи, наявні в стеблах, розташовані ближче до центру, що надає їм більшу гнучкість. Позаяк інтенсивність світла у воді різко знижується, у багатьох водних рослин в клітинах епідермісу є хлоропласти. У водяних рослин слабко розвинені або навіть відсутні судини в провідних пучках. Слабо розвинена і коренева система, а кореневі волоски відсутні.

Пристосування рослин на суходолі. Тіло наземних рослин, на відміну від водоростей, побудоване з тканин і почленоване на органи. Усі наземні рослини – багатоклітинні організми, пристосовані до життя на суходолі.

Перші наземні рослини росли на берегах водойм і мілководдях, які час від часу затоплювалися чи підсихали.

Умови життя на суходолі значно відрізняються від умов життя у воді: вони мінливіші та різноманітніші. Ці умови спричинили великі зміни в організації наземних рослин: з’явилися покривні, провідні, основні тканини та вегетативні органи. Покривні тканини захищають тіло рослин від несприятливих умов, провідні тканини забезпечують переміщення речовин між надземними та підземними органами, а основні тканини здійснюють фотосинтезуючу, опорну, запасальну та інші функції. У наземних рослин виникають органи – корінь і пагін, які забезпечують усі процеси життєдіяльності: газообмін, дихання, мінеральне живлення ТОЩО.

Объяснение:

Вас заинтересует