• Предмет: Биология
  • Автор: macukoleksandra
  • Вопрос задан 6 лет назад

Органи руху у кротів

Ответы

Ответ дал: visat4334
0

Ответ:

нешний вигляд. Дрібні підземні звірята з потужними широкими передніми лапами та маленькими очками, у деяких видів приховані під шкірою. Вушних раковин немає. Хутро коротке, м'яке, однаково легко лягає і вперед, і назад. Таке хутро дозволяє кроту вільно рухатися своїми ходами в будь-який бік. Забарвлення чорне, рідше темно-сіре. Зрідка трапляються світлі або плямисті кроти. Молоді кроти вирізняються темними долонями. Довжина тіла 12,5-16,5 см. Очі відкриті, довжина хвоста приблизно дорівнює довжині голови.

Розповсюдження. Мешкає в європейській частині Росії, на Уралі та в Західному Сибіру до Іртиша на схід, у лісах та лісостепах.

Біологія та поведінка. При копанні глибоких ходів викидають на поверхню купки землі - кротовини округлої форми, до півметра в діаметрі (1). За одну ніч кріт прокладає до 50 метрів ходу, а загальна площа системи ходів може досягати 800 кв. Кроти активні цілодобово і цілий рік, але зимові ходи лежать або дуже глибоко - нижче рівня промерзання грунту, або просто під снігом. Весною ці пролісні ходи витаюють з-під снігу; у цей час їх можна відрізнити від ходів польових по більшій ширині (не менше 3 см). У суворі малосніжні зими, коли земля промерзає помітно глибше півметра, кроти багато гинуть. На відміну від гризунів вони не можуть гризти землю різцями, тому живуть лише в місцях з м'яким пухким ґрунтом - у лісах, на луках. Там, де грунт твердіший (наприклад, під лісовими стежками), вони будують спеціальні "підземні переходи", якими користуються всі звірята, що живуть поблизу. Хутро кротів швидко стирається об землю, тому в них буває до 4 лінків на рік, що переходять одна в одну.

Сліди. Слід вийшов на поверхню крота є глибокою борозною в снігу або піску з відбитками задніх лап на дні борозни і передніх лап з боків. Окремий відбиток п'ятипалий зі слідами пазурів (2).

Харчування. Живиться дощовими хробаками. Запах кротів приваблює дощових хробаків, які самі збираються в ходах, тож кроту залишається лише "збирати врожай". Втім, землерийки часто забираються в його ходи і з'їдають хробаків раніше за господаря. При надлишку корму кріт знерухомлює черв'яків укусом на голову і складає про запас (3).

Розмноження. Від приповерхневих кормових ходів похилі штреки спускаються до розташованої на глибині гніздовій камері. Спарювання ранньою весною, вагітність близько 40 днів. Самки приносять пізньої весни 3-9 сліпих, голих дитинчат.

Господарське значення. Хутро кротів - цінна хутрова сировина. З кротів нашої країни тільки цей вид має промислове значення: тисячі кротів відловлюють кротоловками заради шкурок. Багаторічна діяльність кротів, що риє, призводить до поліпшення грунту і сприяє відновленню лісу. Тому їхня присутність на сільськогосподарських землях приносить більше користі, ніж шкоди, хоча вони іноді пошкоджують коріння рослин на городах, а їх кротовини заважають сінокіс

Объяснение:

Вас заинтересует